Informacje15 lipca 2009, 00:00,

Festiwal Open HardCore Fest 2009 Park Miejski Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza na VIII edycję OPEN HARDCORE FEST 2009, który odbędzie się w sobotę 18 lipca 2008 roku w godzinach 12:00-22:00, w Parku Miejskim przy Chyliczkowskiej w Piasecznie. Letni festiwal rockowy pod hasłem MUZYKA PRZECIWKO NARKOTYKOM, jest imprezą otwartą dla wszystkich uczestników, czyli WSTęP WOLNY! Zapraszamy Was na Open Hard Core Fest czyli, letnią ucztę muzyczną na otwartym powietrzu, z zestawem międzynarodowych kapel i innymi atrakcjami w piaseczyńskim Parku Miejskim Piaseczno. Więcej informacji na tema festiwalu znajdziecie na: openhcfest Zapraszamy na Open HardCore Fest w Piasecznie.

Festiwal Open HardCore Fest 2009 Park Miejski Piaseczno

W piknikowej atmosferze letniego parku oprócz słuchania muzyki, można kupić najnowsze płyty zespołów występujących na imprezie, zapoznać się z ofertą niezależnych wytwórni płytowych i oficyn księgarskich, kupić koszulki i gadżety.. Hasło przewodnie imprezy sugeruje, że zależy nam na propagowaniu zdrowego stylu życia i pokazaniu młodym ludziom, że możliwa jest zabawa bez używek. W siedmiu edycjach imprezy wystąpiło ponad 80 zespołów hard core z całego świata m.in. z Brazylii, Holandii, Izraela, Niemiec, Malezji, Słowacji, Portugalii, Ukrainy, USA, Węgier, oraz grupy polskie. W tym roku zobaczymy i usłyszymy: DISFEAR (Szwecja) / THE SET UP (Belgia) / IN OTHER CLIMES (Francja) / INSUICIETY (Niemcy/Polska) / FORFEIT (USA) / FILTH OF MANKIND (Polska) / BORA (Litwa) / BORN ANEW (Polska) / LET RAVENS COME (Polska) / ALL DAY HELL (Polska) / DISPEL THE CROWD (Polska). Posłuchać ich można na stronie internetowej: openhcfest Zapraszam na Open HardCore Fest.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje16 lipca 2009, 00:00,

PIASECZYńSKIE KINO PLENEROWE - PIASECZNO 2009

Z przyjemnością informuję, że od 19 lipca do 6 września 2009 roku odbędzie się I edycja Piaseczyńskiego Kina Plenerowego w Piasecznie. Piaseczyńskie Kino Plenerowe (skrót PKP) to pierwszy tego rodzaju projekt w Piasecznie, a pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Agnieszka Jarzębska. Głównym organizatorem Piaseczyńskiego Kina Plenerowego jest Piaseczyńska Grupa Obywatelska PGO (www.pgo.org.pl). Współorganizatorami akcji są: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno oraz Ośrodek Kultury w Piasecznie.

PIASECZYńSKIE KINO PLENEROWE - PIASECZNO 2009

Filmowy pociąg PKP (Piaseczyńskie Kino Plenerowe), zabierze widzów w fascynującą, niezapomnianą podróż po filmowym świecie. Zobaczymy m.in. najdroższą ekranizację francuskiego kina, na którą przeznaczono rekordową sumę 22 milionów Euro, czy też film, który w całości nakręcono kamerami trzymanymi w rękach (ani razu nie użyto statywu). Tych i innych ciekawostek dowiecie się na zaplanowanej po seansie dyskusji z widzami. Wstęp na Piaseczyńskie Kino Plenerowe jest BEZP£ATNY. Wybierając się w filmową podróż z PKP, należy zabrać ze sobą dobry humor, ciepły sweter/bluzę, parasol na wypadek deszczu, bo to nigdy nie wiadomo oraz oczywiście coś na czym można usiąść. Więcej informacji o projekcie Piaseczyńskie Kino Plenerowe, oraz cały rozkład jazdy PKP, można przeczytać na stronie internetowej: www.pkp-info.blogspot.com

Iluzjonista - The Illusionist

Piaseczyńskie Kino Plenerowe startuje w najbliższą niedzielę 19 lipca 2009 roku o 21:15, na parkingu obok Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Podczas pierwszego seansu PKP, będzie można obejrzeć film: ILUZJONISTA. Iluzjonista (ang. The Illusionist) to film fabularny z 2006 roku, w reżyserii Neila Burgera. Scenariusz filmu został oparty na opowiadaniu Eisenheim the Illusionist laureata Nagrody Pulitzera, Stevena Millhausera. To pełna magii opowieść o tajemniczym iluzjoniście Eisenheimie (Edward Norton), który podbija serca wiedeńskiej publiczności. Akcja opowieści rozgrywa się w Wiedniu pod koniec XIX wieku. Pewien iluzjonista do szaleństwa zakochuje się w pewnej pięknej damie z wyższych sfer. Kiedy dziewczyna zaręcza się z dziedzicem królewskiego tronu, magik postanawia użyć swoich niezwykłych mocy, aby zwrócić na siebie jej uwagę. Jego poczynania wywołują niepokoje na dworze królewskim. (…) Chcesz dowiedzieć się więcej? Nie trać czasu i w najbliższą niedzielę przyjdź na Piaseczyńskie Kino Plenerowe.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno