Informacje13 maja 2010, 00:00,

Festiwal Miłośników Języka Angielskiego RAINBOW 2010

Informujemy, że 15 maja 2010 roku w Zespole Szkół nr 1 w Konstancinie - Jeziornie przy ulicy Wojewódzkiej, odbędzie się I Festiwal Miłośników Języka Angielskiego RAINBOW 2010. W programie m.in. konkurs małych form teatralnych, piosenki oraz wiedzy. Celem Festiwalu jest rozwijanie zainteresowania uczniów nauką języka angielskiego, pogłębienie znajomości, zachęcenie do samodzielnych poszukiwań informacji na drodze ścieżek międzyprzedmiotowych (geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, język angielski) oraz zabawa formą i treścią sprzyjająca polubieniu obowiązkowego przedmiotu w szkole. Podczas trwania I Festiwalu Miłośników Języka Angielskiego RAINBOW 2010, odbędzie się również prezentacja krajów anglojęzycznych przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 oraz inne atrakcje związane z językiem angielskim.

Całość składa się z trzech wydarzeń:
Pierwsze z nich stanowi Konkurs Małych Form Teatralnych w języku angielskim. Uczniowie zaprezentują przedstawienia teatralne w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-III, klasy IV-VI oraz gimnazjum.
Druga część Festiwalu to Konkurs Piosenki w Języku Angielskim, do udziału w którym zapraszamy wszystkich uczniów. Podobnie jak w przypadku przedstawień teatralnych uczestnicy konkurować będą ze sobą w trzech kategoriach wiekowych.
Ostatnią, ale równie ważną część, stanowi Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych obejmujący historię, geografię o raz kulturę tych krajów. W tym przypadku każda szkoła podczas wcześniejszych eliminacji wyłania trzech przedstawicieli, którzy będą reprezentować szkołę podczas właściwego konkursu.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje13 maja 2010, 00:00,

Recital Grażyny £obaszewskiej w MGOK Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza mieszkańców na recital Grażyny £obaszewskiej, który odbędzie się w najbliższą sobotę 15 maja 2010 roku o godz. 20.00. Miejsce: sala w Ośrodku Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp 20 złotych. Zapraszamy na sobotni recital Grażyny £obaszewskiej.

Grażyna £obaszewska to wokalistka i kompozytorka, która jest znana z takich piosenek jak Czas nas uczy pogody, Ludzie z duszą, Brzydcy czy Gdybyś. Głosu Grażyny £obaszewskiej nie sposób pomylić z czyimkolwiek innym. Występy, na początku kariery, u boku gwiazd polskiej estrady, takich jak Halina Frąckowiak, były jedynie krótkim epizodem. Zarówno krytycy muzyczni jak i publiczność, z radością, szacunkiem i uwielbieniem wynieśli ją na firmament polskiej muzyki rozrywkowej. £obaszewska należy do nielicznego grona muzyków, których nikt nie śmie porównywać z innymi, sugerować naśladownictwa. Więcej informacji na stronie: www.grazynalobaszewska.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno