Informacje18 września 2016, 17:00,

Festiwal Mazowsze w Koronie Chór Filharmonii Narodowej Wielkie dzieła Góra Kalwaria 2016

Mazowiecki Instytut Kultury oraz Współorganizatorzy zapraszają na koncert siódmy (139.) XIII edycji Festiwalu Mazowsze w Koronie w Górze Kalwarii, podczas którego wystąpi Chór Filharmonii Narodowej - Wielkie dzieła. Festiwal odbędzie się 18 września 2016 roku o godz. 17.00 Miejsce: GÓRA KALWARIA Kościół Parafialny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP ul. Ks. Sajny 2 (zabytek architektury z XVIII wieku). Wstęp wolny. Zapraszamy!

FESTIWAL MAZOWSZE W KORONIE CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ WIELKIE DZIEŁA GÓRA KALWARIA

WYKONAWCY:CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ w WARSZAWIE: Henryk Wojnarowski – dyrygent, Ewa Wilczyńska – fortepian, Igor Pogorzelski – słowo o muzyce.

PROGRAM: Muzyka europejska od XIII do XIX wieku Kompozytorzy: Wincenty z Kielczy, Wacław z Szamotuł, Mikołaj Zieleński Antonio Vivaldi, Wolfgang A. Mozart, Gioacchino Rossini, Georg Fr. Haendel Giuseppe Verdi, Stanisław Moniuszko W programie koncertu pierwszego Chóru Rzeczypospolitej Polskiej, zaplanowanego w zabytkowym kościele w Górze Kalwarii, znajdą się wybrane sakralne utwory kompozytorów europejskich, z polskim hymnem kanonizacyjnym Gaude Mater Polonia na czele oraz słynne partie chóralne z oper Verdiego i Moniuszki powstałych w XIX wieku. Warto podkreślić, że jest to pierwsza wizyta Chóru Filharmonii Narodowej pod kierunkiem jego wieloletniego szefa Henryka Wojnarowskiego w Górze Kalwarii, przygotowana z myślą o szczególnym roku dla chrześcijan w Polsce a także dla Zgromadzenia Księży Marianów.

ORGANIZATOR FESTIWALU: Mazowiecki Instytut Kultury. WSPÓŁORGANIZATORZY KONCERTU: Gmina Góra Kalwaria, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii.

Informacje18 września 2016, 15:00,

III Bieg im. Tomasza Hopfera

Biegacze kolejny raz upamiętnią Tomasza Hopfera, dziennikarza i popularnego komentatora sportowego TVP. Zapraszamy 18 września 2016 roku na konstancińską ścieżkę zdrowia. Dwa lata temu ścieżka zdrowia w Chojnowskim Parku Krajobrazowym otrzymała imię Tomasza Hopfera, dziennikarza i popularnego komentatora sportowego TVP. Zorganizowany z tej okazji bieg zgromadził czołówkę konstancińskich biegaczy oraz wielu amatorów ruchu na świeżym powietrzu. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie postanowił imprezę kontynuować w kolejnych latach. Zapraszamy na III Bieg im. Tomasza Hopfera.

III BIEG IM. TOMASZA HOPFERA

W tym roku biegacze spotkają się na ścieżce już po raz trzeci. Tradycyjnie będzie to tydzień przed 38. PZU Maratonem Warszawskim, którego Tomasz Hopfer był jednym z głównych pomysłodawców.Trasa konstancińskiego biegu liczy 5 km - dwie pętle po 2,5 km. Rywalizacja - mogą wziąć w niej udział osoby, które ukończyły 13 lat - rozpocznie się o godz. 15.00.