Informacje8 kwietnia 2008, 00:00,

Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA Piaseczno 2008


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza na IX Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA, który odbędzie się w dniach: 11–12 kwietnia 2008 roku w sali Ośrodka Kultury ul. Kościuszki 49. Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA to przegląd amatorskich zespołów teatralnych, dziecięcych i młodzieżowych z powiatu piaseczyńskiego oraz województwa mazowieckiego. Celem festiwalu EFFKA jest konfrontacja dorobku zespołów teatralnych oraz inspirowanie młodych ludzi do pracy nad małą formą sceniczną. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pokazać swoje spektakle, chcą oglądać przedstawienia innych, zawrzeć nowe znajomości i przyjaźnie, uczyć się, zobaczyć jak wiele różnorodności kryje się pod nazwą Teatr.

Podczas Festiwalu Małych Form Teatralnych EFFKA w Piasecznie, teatry występują w dwóch kategoriach: dziecięca i młodzieżowa, a profesjonalne jury ocenia oryginalność, dobór repertuaru, nowe scenariusze, prawdziwość wypowiedzi, kulturę słowa i umiejętności aktorskie. Oprócz prezentacji dokonań młodzi aktorzy biorą udział w warsztatach m.in. z dramy, tańców dawnych, charakteryzacji i emisji głosu. Zespoły wyjeżdżają z nagrodami rzeczowymi, ale przede wszystkim naładowane pozytywną energią do dalszej pracy w teatrze. Zapraszamy na Festiwal Małych Form Teatralnych.

FESTIWAL MA£YCH FORM TEATRALNYCH EFFKA PIASECZNO 2008

11 kwietnia Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA DZIECIęCA:
Jury: Mariusz Krzemiński (przewodniczący), Małgorzata Ostrowska – Królikowska, Marzena Styczeń.
10:00 Rozpoczęcie Festiwalu EFFKA 2008.
10:15–10:45 Teatr PROJEKT 72 – Calineczka.
11:00–11:20 Zespół Szkół w Brześcach – Baśniowy las.
11:30–11:50 Piątaki czyli fajne dzieciaki – Czerwony kapturek na wesoło.
12:00–12:30 Promyczki – Księżniczka Ania.
12:45–13.15 Teatr Szkolny z Konstancina – Co z tym teatrem.
13:30–14.00 Koło teatralne Jutrzenka I – Bajeczka o Kasi.
14:00–15.00 Warsztaty teatralne.
15:00–15:30 Koło teatralne Jutrzenka II - Bajkowy kogel-mogel.
15:40–16:10 Horrorek – Czerwone Kapturki.
17:00 Zakończenie EFFKI dziecięcej – ogłoszenie wyników.
19:00 Świeczowisko z Anną Chodakowską – Msza Wędrującego.

12 kwietnia Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA M£ODZIEżOWA:
Jury: Mariusz Krzemiński (przewodniczący), Ewa Konstanciak, Artur Pontek.
11:00 Rozpoczęcie EFFKI młodzieżowej.
11:00-11:30 Manekiny z 13 Rzędów w Zośce - Bal Manekinów.
11:30-12:00 Nic ponad – Karaluchy.
12:15-13:00 Gimnazjum Złotokłos – Cafe miłość.
13:20-14:00 Grupa teatralna Sfera – Zastanów się.
14:15-14:45 Paradox – Ty i ja.
15:00-16:00 Warsztaty z teatru fizycznego.
16:15-17:00 Kampania Teatralna Mamro – Epopeja.
17:15-18:00 Teatr Jakiś taki – Silva Rerum.
18:00-20:00 Warsztaty – OPT Gardzienice.
20:00 Ogłoszenie wyników EFFKA M£ODZIEżOWA.
20:25 Oskarżony Pluszowy M monodram wg C.Hasse w wykonaniu Roberta Wasiewicza.

Goście IX Festiwalu Małych Form Teatralnych EFFKA 2008:
Mariusz Krzemiński (przewodniczący jury) absolwent Warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, aktor Teatru Ateneum w Warszawie. Jak sam stwierdza, to, co robi i kim jest, zawdzięcza swoim pierwszym krokom stawianym jako nastolatek w Kole, a następnie Studiu Teatralnym przy Teatrze Ochoty w Warszawie prowadzonym przez Państwa Machulskich. Młodzieżowy ruch teatralny jest mu bardzo bliski. Ważniejsze role filmowe: Klan, Złotopolscy, Samo życie, Rodzina zastępcza.
Ewa Konstanciak (jury EFFKA młodzieżowa) śpiewająca aktorka, absolwentka Szkoły Filmowej w £odzi. Występowała m. in. w Teatrze Powszechnym im. Stefana Jaracza w £odzi oraz warszawskich teatrach RAMPA i KOMEDIA. Obecnie występuje gościnnie w słupskim Teatrze Nowym w spektaklach: Skrzypek na dachu i Okno na parlament. Pracuje charytatywnie na rzecz wielu fundacji m.in. Pomóż dzieciom godnie żyć i Mały Książę. Ważniejsze role filmowe: Zmiennicy, Tulipan, Odlot, Trzynasty posterunek.
Małgorzata Ostrowska – Królikowska (jury EFFKA dziecięca) aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Ważniejsze role filmowe: Rajski ptak, Rozmowy Kontrolowane, Sukces, Klan.
Artur Pontek (jury EFFKA młodzieżowa) aktor, absolwent VII Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. Aktor Teatru im. żeromskiego w Kielcach (od 1997). Od roku 2005 aktor Teatru Polskiego w Warszawie. Po raz pierwszy na ekranie pojawił się w filmie Janusza Rzeszewskiego Misja specjalna.
Marzena Styczeń (jury EFFKA dziecięca) aktorka Teatru im. S. żeromskiego w Kielcach, teatru Nowego w Zabrzu. Monodram Nocne życie. Występuje w serialach telewizyjnych: M jak miłość, Klan, Lokatorzy, Samo życie, Na dobre i na złe. Pracownik Ośrodka Kultury w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje8 kwietnia 2008, 00:00,

Współpraca z Kołem Wędkarskim Spławik17.pl Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Rozpoczęliśmy współpracę ze stroną Wędkarzy Koła nr 17 Spławik17.pl, która należy do Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg Mazowiecki Koło Gminne nr 17 w Piasecznie. Na łamach naszego prywatnego serwisu e-mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, będą umieszczane informacje o zawodach wędkarskich oraz aktualności z wędkarskiego świata. Zachęcamy wszystkich e-mieszkańców naszego regionu, do zapoznania się z oficjalną stroną wędkarzy Koła nr 17 w Piasecznie: www.splawik17.pl (współpracują z nami)

Spławik 17 Wędkarze Koła nr 17 Piaseczno

Polski Związek Wędkarski Okręg Mazowiecki Koło Gminne nr 17 w Piasecznie: organizowanie wędkarstwa, rekreacji, sportu wędkarskiego, użytkowanie wód, działanie na rzecz ochrony przyrody i kształtowanie etyki wędkarskiej. Około 2000 wędkarzy co roku opłaca składkę członkowską, dzięki czemu Koło nr 17 w Piasecznie, jest jednym z większych kół wędkarskich w Polsce. W ostatnich latach nastąpiła duża popularyzacja wyczynowego sportu wędkarskiego w mediach i środowiskach wędkarskich.

Wędkarskie Koło nr 17 w Piasecznie, może poszczycić się wieloma sukcesami sportowymi, szczególnie w dyscyplinie spławikowej. Co roku do najważniejszych zawodów w Okręgu Mazowieckim wystawiana jest kadra sportowa w dyscyplinie spławikowej, podlodowej i spinningowej w kilku kategoriach wiekowych. W tym roku powstaje szkółka wędkarska dla najmłodszych, którzy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów będą mogli zgłębiać tajniki wędkowania. Pasjonujesz się wędkarstwem? Chciałbyś zostać członkiem Koła Wędkarskiego w Piasecznie? Wystarczy w sklepie wędkarskim Murena, przy ulicy Sienkiewicza 3 w Piasecznie wypełnić odpowiedni wniosek i wnieść stosowną opłatę członkowską. Zapraszamy!

Polski Związek Wędkarski Okręg Mazowiecki Koło Gminne nr 17 w Piasecznie: Prezes - Marek Roszkiewicz, Wice Prezes - Sebastian Brzozowski, Sekretarz - Mirosław Paradowski, Skarbnik - Andrzej Dominik.
ul. Chyliczkowska 20 Poniatówka,
05-500 Piaseczno

Adres do korespondencji Sklep Wędkarski Murena:
ul. Sienkiewicza 3,
05-500 Piaseczno
tel.: (022) 423-96-35
strona: www.splawik17.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie