Informacje21 czerwca 2013, 00:00,

FESTIWAL INDII NA RYNKU W PIASECZNIE

23 czerwca 2013 roku zapraszamy na Rynek w Piasecznie, gdzie dzięki Centrum Kultury Piaseczno, Fundacji Viva Kultura (Festiwal Indii W Polsce) i Świątyni Hare Kryszna z Mysiadła – Plac Piłsudskiego zamieni się w skrawek prawdziwych Indii. Orientalny klimat, gama kolorów, zapachów i smaków, autentyczna duchowość i pociągający spokój – czekają na młodzież, dorosłych i dzieci. Zapraszamy na Festiwal Indii w Piasecznie.

FESTIWAL INDII W PIASECZNIE

FESTIWAL INDII W PIASECZNIE PROGRAM:

15:00 Bhajan-muzyczne wprowadzenie
15:30 Pokaz gry na Sitarze – (Adam Dudek)
15:40 Taniec Kolory Indii
15:45 Pokaz sztuki walki
15:50 Pokaz ćwiczeń jogi
16:00 Teatr Gita – ilustracja przejmującego fragmentu z Mahabharaty - wielkiego eposu Indii
16:55 Opowieści o mądrościach Indii
17:10 Taniec pawia
17:15 Pokaz magii
17:25 Taniec Odissi
17:30 Kirtan - wspólna muzyczna medytacja
18:00 Koniec - podziękowania

Festiwal Indii to największy i najsłynniejszy orientalny happening odbywający się każdego lata nad Bałtykiem i wielu innych miejscowościach w Polsce. Z pomocą wolontariuszy i artystów z wielu krajów, już od dwudziestu lat tworzymy bogatą oraz kolorową prezentacje różnych aspektów kultury starożytnych Indii. Różnorodny program sceniczny oraz, prezentacje i butiki w namiotach okalających scenę oraz współtworzona przez publiczność atmosfera stworzą niezapomniane doświadczenie. Oprócz programu na scenie, będzie można spotkać pasjonatów i podróżników, spróbować tradycyjnej kuchni, namalować hennę, makijaż, porozmawiać o duchowych mądrościach, kupić książkę, pamiątki i stroje.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje19 czerwca 2013, 00:00,

MA£E LISY - DYSKUSYJNY KLUB KSI¡żKI

Konstanciński Dom Kultury zaprasza wszystkich do udziały w Dyskusyjnym Klubie Książki, który odbędzie się 20 czerwca 2013 roku, o godzinie 18:00. Tematem spotkania będzie książka Justyny Bargielskiej pt.: MA£E LISY. Justyna Bargielska napisała opowieść o miłości, dzieciach, seksie i snach, czy może o czymś zupełnie innym? Nie wiadomo. Wiadomo tylko, że to proza upajająca, której czytanie uderza do głowy. Spotkanie odbędzie się w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Sobieskiego 6 w Konstancinie. Zapraszamy.

MA£E LISY

"Małe lisy" to powieść - niepowieść zupełnie niezwykła. Właściwie trudno o niej mówić, bo aż strach przyszpilić tę misterną narrację przyciężkawymi słowami. Czym więc są "Małe lisy"? Opowieścią o mężatce i matce oraz owdowiałej - choć nieoficjalnie - singielce, których losy splatają się w przyosiedlowym lesie. Prowadzonym przez obie równocześnie romansidle z zamieszkującym las nożownikiem o wdzięcznym przydomku Pajda. Seksie w igloo. Macierzyństwie - bo, jak mówi jedna z narratorek, "wszystko, poza posiadaniem dzieci, okazało się gorsze, niż się spodziewałam". Snach i fantazjach, które niekoniecznie trzeba odcinać grubym nożem od rzeczywistości, bo rozgraniczenie jawa-sen jest wyjątkowo sprzeczne z duchem "Małych lisów".

DYSKUSYJNY KLUB KSI¡żKI W KONSTANCINIE

"Małe lisy" to opowieść prawie wyłącznie o kobietach i do kumpelsko traktowanych "dziewczynek" kpiarsko kierowana ("A miałyście kiedyś dziewczynki romans z gangsterem z lasu? A ja miałam" – od takich słów wszystko się tu zaczyna), w której mężczyźni występują zaledwie jako ich pochodne: zmarli lub żywi mężowie i narzeczeni, wyimaginowani bądź nie kochankowie, synowie, niewyraziści ojcowie. Osiedlowe królestwo należy do kobiecych marzeń, fantazji, tęsknot i projekcji, którymi łata się pozostawiającą coś niecoś do życzenia codzienność. Faceci są półobecni, rządzi kobieca sztama. Ta przekorna proza jest jak gigantyczny haust świeżego powietrza. To powieść o drobiazgach, małych chwilach, zwykłości – z jednej strony zupełnie bezpretensjonalna, z drugiej - głęboko filozoficzna.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna