Festiwal Czarodzieje Słowa w Nowej Iwicznej

Festiwal Czarodzieje Słowa ma prorodzinny charakter. Jego zadaniem jest zachęcenie rodzin do wspólnego kreatywnego spędzania czasu i czerpania inspiracji z opowieści, które są doskonałym nośnikiem wartości: miłości, przyjaźni I sprawiedliwości. Pomagają także w rozwijaniu zdolności komunikacyjnych. W tym roku zastanawiamy się jak pełniej wykorzystać mądrość i moc bajek. W tym celu prowadzone będą warsztaty familijne pokazujące jak wspaniale można spędzić czas wykonując najróżniejsze działania i zabawy z bajkami. Przewidziane są animacje z klockami MuBaBaO, tworzenie opowieści obrazkowych, rodzinnych teatrzyków lalkowych. Dopełnieniem atrakcji będzie Czekoladowisko, czyli połączenie bajek z budowaniem ze słodkości. Festiwal organizowany jest przez Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści lecz odbywa się w wielu miejscach na terenie Polski przy współpracy wielu partnerów. W tym roku zainaugurowany jest w Muzeum Historii Żydów Polskich w którym przez tydzień będzie realizowany bajkowy projekt Zamek Króla Maciusia. Tradycyjnie punktem kulminacyjnym jest Noc Opowieści w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Zakończenie odbędzie się w Teatrze PINOKIO w Łodzi. Ponadto ważnym elementem festiwalu jest konferencja na temat wykorzystywania sztuki opowiadania w edukacji, biznesie, terapii i rozwoju.
Polecane dla Ciebie
Konkurs Policjant, który mi pomógł 2014
VII edycja ogólnopolskiego konkursu POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ już wystartowała. Organizatorem przedsięwzięcia jest jak zawsze Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Ideą konkursu "Policjant, który mi pomógł" jest wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane będą do 31 maja 2014 roku. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".

Celem konkursu jest:
- promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie;
- podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
- wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;
- zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze.
Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie internetowej: policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php, a także tradycyjną pocztą ("Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru (można skorzystać z załączonego formularza zgłoszeniowego do druku). Kandydatury nadesłane po 31 maja 2014 r. zostaną uwzględnione w następnej edycji konkursu.
Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z pracowników Pogotowia "Niebieska Linia", patrona konkursu i laureatów konkursu z lat poprzednich. Rozstrzygnięcie VII edycji konkursu nastąpi z końcem czerwca 2014 roku. Tradycyjnie Laureaci otrzymują nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu w lipcu 2014 roku, podczas obchodów Święta Policji.
Więcej informacji na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl
Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie