Informacje14 marca 2014, 00:00,

Festiwal Czarodzieje Słowa w Nowej Iwicznej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


16 marca 2014 roku o godz. 17.00 zapraszamy na Festiwal Czarodzieje Słowa XI Festiwal Bajek, Baśni i Opowieści organizowany przez Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Konstancinie, pod patronatem między innymi Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli. Miejsce: w Nowej Iwicznej, przy ul. Pokrętnej 43, na Osiedlu Krzywa Iwiczna. Wstęp: 10 zł od osoby lub 20 zł od rodziny. Baśnie Wschodzącego Słońca - opowiadają Pascal Gueran i Michał Malinowski. Jest to międzynarodowe wydarzenia mające na celu ożywienie i promowanie tradycji opowiadania bajek i opowieści. Biorą w nim udział opowiadacze z Polski i różnych stron świata. W tym roku gościmy przedstawicieli m.in. z Burkina Faso, USA, Belgi i Indii. Zapraszamy na Festiwal Czarodzieje Słowa w Nowej Iwicznej.

Festiwal Czarodzieje Słowa w Nowej Iwicznej

Festiwal Czarodzieje Słowa ma prorodzinny charakter. Jego zadaniem jest zachęcenie rodzin do wspólnego kreatywnego spędzania czasu i czerpania inspiracji z opowieści, które są doskonałym nośnikiem wartości: miłości, przyjaźni I sprawiedliwości. Pomagają także w rozwijaniu zdolności komunikacyjnych. W tym roku zastanawiamy się jak pełniej wykorzystać mądrość i moc bajek. W tym celu prowadzone będą warsztaty familijne pokazujące jak wspaniale można spędzić czas wykonując najróżniejsze działania i zabawy z bajkami. Przewidziane są animacje z klockami MuBaBaO, tworzenie opowieści obrazkowych, rodzinnych teatrzyków lalkowych. Dopełnieniem atrakcji będzie Czekoladowisko, czyli połączenie bajek z budowaniem ze słodkości. Festiwal organizowany jest przez Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści lecz odbywa się w wielu miejscach na terenie Polski przy współpracy wielu partnerów. W tym roku zainaugurowany jest w Muzeum Historii Żydów Polskich w którym przez tydzień będzie realizowany bajkowy projekt Zamek Króla Maciusia. Tradycyjnie punktem kulminacyjnym jest Noc Opowieści w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Zakończenie odbędzie się w Teatrze PINOKIO w Łodzi. Ponadto ważnym elementem festiwalu jest konferencja na temat wykorzystywania sztuki opowiadania w edukacji, biznesie, terapii i rozwoju.
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje15 marca 2014, 00:00,

Konkurs Policjant, który mi pomógł 2014


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

VII edycja ogólnopolskiego konkursu POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ już wystartowała. Organizatorem przedsięwzięcia jest jak zawsze Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Ideą konkursu "Policjant, który mi pomógł" jest wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane będą do 31 maja 2014 roku. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".

Konkurs Policjant, który mi pomógł 2014


Celem konkursu jest:
- promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie;
- podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
- wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;
- zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze.

Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie internetowej: policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php, a także tradycyjną pocztą ("Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru (można skorzystać z załączonego formularza zgłoszeniowego do druku). Kandydatury nadesłane po 31 maja 2014 r. zostaną uwzględnione w następnej edycji konkursu.

Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z pracowników Pogotowia "Niebieska Linia", patrona konkursu i laureatów konkursu z lat poprzednich. Rozstrzygnięcie VII edycji konkursu nastąpi z końcem czerwca 2014 roku. Tradycyjnie Laureaci otrzymują nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu w lipcu 2014 roku, podczas obchodów Święta Policji.

Więcej informacji na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie