Informacje12 marca 2014, 00:00,

Festiwal Bajek Baśni i Opowieści w Piasecznie

14 marca 2014 roku o godz. 19.00 zapraszamy na przedstawienie opowiadacza Pascala Guerana pt. Baśnie Japońskie, w ramach XI Festiwalu Bajek, Baśni i Opowieści Czarodzieje słowa. Festiwal będzie miał miejsce w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy na Festiwal Bajek, Baśni i Opowieści.

Festiwal Bajek Baśni i Opowieści w Piasecznie

PASCAL GUERAN to znakomity opowiadacz belgijsko – japoński. Dorastał w kulturze Zachodu, gdzie przez długi czas Japonia była dla niego światem odległym i nieznanym. Chęci i potrzeba poznania kultury swoich przodków z Japonii była wielka. Pascal Gueran rozpoczął podróż do Japonii przez poznanie sztuk walki, zen, a przede wszystkim tradycyjnych opowieści japońskich. Podróżuje po świecie biorąc udział w Festiwalach Opowiadaczy przedstawiając program zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Prowadzi warsztaty i szkolenia.

PASCAL GUERAN

BAŚNIE JAPOŃSKIE to przedstawienie prezentujące niezwykły wybór najpiękniejszych baśni japońskich. Ukazuje bogatą i nietypową wyobraźnię ludu zamieszkującego Krainę Wschodzącego Słońca. Przedstawienie odbywa się w ramach Festiwalu Bajek, Baśni i Opowieści CZARODZIEJE SŁOWA organizowanego przez Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

FESTIWAL CZARODZIEJE SŁOWA to międzynarodowe wydarzenia mające na celu ożywienie i promowanie tradycji opowiadania bajek i opowieści. Biorą w nim udział opowiadacze z Polski i różnych stron świata. W tym roku goszczą m.in. z Burkina Faso, USA, Belgi i Indii. Festiwal Czarodzieje Słowa ma prorodzinny charakter. Jego zadaniem jest zachęcenie rodzin do wspólnego kreatywnego spędzania czasu i czerpania inspiracji z opowieści, które są doskonałym nośnikiem wartości: miłości, przyjaźni I sprawiedliwości. Pomagają także w rozwijaniu zdolności komunikacyjnych.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje12 marca 2014, 00:00,

Bajki z kliszy w Przystanku Kultura Piaseczno

Wszechnica Rodzica i Przystanek Kultura w Piasecznie zapraszają dzieci na BAJKI Z KLISZY. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 15 marca 2014 roku o godz. 11.00 w Przystanku Kultura, przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Wstęp wolny. Dawniej, kiedy nie było tak szerokiej oferty telewizyjnej i kinowej dla dzieci, cale pokolenia wychowywały się na bajkach wyświetlanych z kliszy. Jest urok w tych bajkach. Wstęp wolny. Zapraszamy na bajki z kliszy.

Bajki z kliszy w Przystanku Kultura Piaseczno
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno