Informacje15 stycznia 2018, 07:00,

Ferie zimowe w bibliotece 2018

Prezentujemy wydarzenia dla dzieci, które odbywać się będą w filiach Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno podczas ferii zimowych.

FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE 2018

Biblioteka Główna Oddział dla dzieci – Kościuszki 49
Zajęcia odbywać się będą od godz. 10.00 w terminie od 15 do 19 stycznia. W programie gra w planszówki, warsztaty muzyczne z panem Kacprem „Bum bum – rurkowe wariacje”, warsztaty cyrkowe z iluzją prowadzone przez duet animacyjny Animki – Urodzinki, warsztaty plastyczne, seans filmowy. Obowiązują zapisy pod nr telefonu (22) 7351137, mailem: dzieci@biblioteka-piaseczno.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki.

Piaseczno-Osiedle – Szkolna 9
Zajęcia odbywać się będą w drugim tygodniu ferii – od 22 stycznia do 26 stycznia. W poniedziałek dzieci wezmą udział w zajęciach z cyklu „Opowieści snute smyczkiem”, we wtorek zajęcia poprowadzi pan Kacper, w środę odbędą się warsztaty cyrkowe „Z iluzją na wesoło”. W czwartek bibliotekę opanują gorące rytmy – warsztaty muzyczne z wykorzystaniem bum bum rurek poprowadzi pan Kacper. W piątek zapraszamy na bajkę i prażoną kukurydzę. Zapisy pod nr tel. 22 750 69 93.

Józefosław – Urocza 14
Zajęcia odbywać się będą w terminie 15-19 stycznia w godz. 11.00-13.00. W programie:
„Podróżujemy z Nelą” – książkowa wyprawa na biegunpołączona z prezentacją o zwierzętach polarnych, eksperymenty z lodem i praca plastyczna.
„Słomkowe cuda” – zabawy słomkami do napojów, robienie biżuterii i zwierzątek z wykorzystaniem plastikowych słomek.
„Teatrzyk ma zaszczyt zaprosić…” – czytanie fragmentów „Pinokia”, tworzenie ilustracji do tekstu połączone z przedstawieniem historii pajacyka w teatrzyku Kamishibai. Wykonanie poruszającej się pacynki pajacyka.
„Skarpetkowe zabawy” – czytanie fragmentów książki J. Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” i wykonywanie figurek ze skarpetek i ryżu.
„Origami – baw się z nami” – tworzenie ciekawych form metodą origami.
Zapisy mailowo jozefoslaw@biblioteka-piaseczno.pl lub telefonicznie (22) 390 58 87. Liczba miejsc ograniczona.

FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE 2018

Jazgarzew – Główna 31
Zajęcia odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 11.00-13.00. zapraszamy na bajkowy dzień z opowieściami i gry planszowe. Zapisy pod nr tel. 22 757 49 74.

Głosków – Parkowa 8
W Głoskowie ferie (15-19 stycznia) odbywać się będą w godz. 11.00-13.00. Zajęcia plastyczne, gry i film dotyczyć będą Smerfów. Zapisy tel. 22 390-58-27 lub gloskow@biblioteka-piaseczno.pl.

Zalesie Górne – Al. Białej Brzozy 3
Zajęcia odbywać się będą w pierwszym tygodniu ferii. Zapraszamy na gry planszowe, warsztaty szydełkowania, teatrzyk Kamishibai oraz zajęcia plastyczne dla dzieci. Zapisy pod nr tel. 22 756 52 24.

Złotokłos – 3-go Maja 30
Zapraszamy dzieci na zajęcia filmowo-książkowe. Zapisy pod nr tel. 22 726 92 01.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje16 stycznia 2018, 08:00,

Bezpłatny kurs komputerowy ECDL w Piasecznie

Trwa nabór na bezpłatny kurs komputerowy współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, który odbywać się ma na terenie Piaseczna. Projekt "Kluczowe kompetencje kluczem do sukcesu - program podnoszenia kompetencji komputerowych i językowych osób o niskich kwalifikacjach", skierowany jest do osób powyżej 25 r.ż., z max. średnim wykształceniem, mieszkających na terenie województwa mazowieckiego, którzy nie brali wcześniej udziału w podobnym kursie.

BEZPŁATNY KURS KOMPUTEROWY ECDL W PIASECZNIE

Program kursu:
- podstawy pracy z komputerem
- podstawy pracy w sieci
- przetwarzanie tekstów
- podstawy pracy z arkuszami kalkulacyjnymi

Szkolenie odbywać się będzie w Biurze Projektu Fundacji Hominem przy ul. Puławskiej 45 m. 3 w Piasecznie. Informacje i zapisy pod nr tel. 694–888–345 Organizatorem kursu jest Centrum Edukacyjne Żelazna z Warszawy.