Informacje21 stycznia 2014, 00:00,

Ferie zimowe na sportowo w Konstancinie

Choć do ferii zostało jeszcze kilka tygodni, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie już teraz zaprasza dzieci i młodzież do udziału w akcji "Zima w mieście". Czekają liczne atrakcje. Uwaga! Na zajęcia dla najmłodszych obowiązują zapisy. Tradycyjnie w programie "Zimy w mieście" znalazły się liczne zajęcia sportowe, w tym gry i zabawy zespołowe praz zajęcia na basenie. Szczegółowy terminarz prezentujemy na poniższym plakacie. Uwaga! Większość zajęć jest bezpłatna, z wyjątkiem tych organizowanych dla uczniów kl. I-III, na które obowiązują zapisy.

Ferie zimowe na sportowo w Konstancinie

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach płatnych, ich koszt to 80 zł za 1 dziecko (cena obejmuje: poczęstunek, sok i wejście na basen) jest wypełnienie i dostarczenie do 31 stycznia deklaracji (do pobrania na stronie: www.gosir-konstancin.pl). Więcej szczegółów udziela Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji pod nr tel.: 22-754-61-86 lub 22-754-01-99.
autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje17 stycznia 2014, 00:00,

BUSPAS NA PUŁAWSKIEJ DO PIASECZNA

BUSPAS na Puławskiej ma poprowadzić aż do Piaseczna. Pomysł stworzenia buspasów na ulicy Puławskiej jest dyskutowany od kilku lat, ale nigdy nie udało się wprowadzić go w życie. Eksperci twierdzą, że można wytyczyć tam czwarty pas i przeznaczyć go tylko dla autobusów. Nie zabrałoby to pasa ruchu samochodom, a znacznie ułatwiłoby to komunikację autobusom. W tym celu trzeba nieznacznie poszerzyć pobocze i zawęzić istniejące pasy, które mają aż 3,75 m, a wystarczy 3,5 m - mówią eksperci.

BUSPAS NA PUŁAWSKIEJ AŻ DO PIASECZNA

Nowy prezes Zarządu Transportu Miejskiego ogłosił, że buspas jednak powstanie i to jeszcze w tym roku. Ma on zostać wytyczony na ulicy Puławskiej i poprowadzić aż do Piaseczna. Jesteśmy zdeterminowani, żeby poddać ten projekt technicznym, szczegółowym analizom. Naszym zamierzeniem jest, nie uszczuplając przestrzeni dla samochodów, wygospodarować wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich przestrzeń, modyfikując szerokość pasów i w 2014 roku ten buspas wdrożyć – mówi Wiesław Witek w rozmowie z tvnwarszawa.pl

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

BUSPAS NA PUŁAWSKIEJ DO PIASECZNA