Informacje23 października 2010, 00:00,

FERDYNAND WSPANIA£Y - Bajkowa Niedziela Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: FERDYNAND WSPANIA£Y, w wykonaniu Teatru Michałek Agencja ART.-D. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 24 października 2010 roku, o godzinie 16:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 złotych ( dzieci), 5 złotych (dorośli) do nabycia w dniu imprezy od godziny 15.30. Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Zapraszamy!

BAJKOWA NIEDZIELA PIASECZNO

Przedstawienie Ferdynand Wspaniały, prezentuje zabawne przygody niezwykle uzdolnionego psa o imieniu Ferdynand, który potrafi chodzić na dwóch tylnich łapach a do tego mówić. Wizyta u krawca, lot hotelową windą czy pościg za złodziejami są zapowiedzią dobrej zabawy. W przedstawieniu występuje trzech aktorów.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje24 października 2010, 00:00,

Powiat Piaseczyński nr 1 w Polsce wg. rankingu samorządów

Tygodnik Samorządu Terytorialnego Wspólnota (nr 41 z 9 października 2010 www.wspolnota.org.pl) opublikował doroczny ranking samorządów ocenianych pod względem wydatków na infrastrukturę ze środków własnych (tzn. bez dotacji zewnętrznych). Powiat piaseczyński odnotował kolejny imponujący sukces, zajmując I miejsce w Polsce. Ranking przedstawia również notowania porównawcze z ostatnich lat. W okresie mijającej kadencji powiat poprawił swoją pozycję aż o 38 lokat. Jest więc z czego się cieszyć, tym bardziej, że sposobem na sukces są dla władz powiatu dobrze skalkulowane inwestycje. Warto przy okazji podkreślić, że inwestowanie oznacza rozwój przedsiębiorczości, a to z kolei przekłada się na nowe miejsca pracy dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego.

Autorem i komentatorem rankingu tygodnika "Wspólnota" jest prof. Paweł Swianiewicz - znakomity ekspert ds. samorządności w Polsce, kierownik Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Wraz z prof. Michałem Kuleszą i prof. Jerzym Regulskim tworzy on grono najbliższych doradców do spraw reformy samorządu terytorialnego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Pierwsze miejsce w Polsce zobowiązuje! Gratulacje łączymy z przekonaniem, że powiat piaseczyński nadal będzie bronił swojej pozycji lidera, będąc wzorem gospodarności, profesjonalizmu i skuteczności.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców powiat-piaseczynski
Tematy: