Informacje4 marca 2008, 00:00,

EXPRESS PIASECZNO ZAWIESZONY DO 26 MAJA 2008

W związku z całkowitą wymianą taboru linia EXPRESS PIASECZNO, 1 marca zawiesiła połączenia autobusowe z Piaseczna do Warszawy. W dniu 3 marca 2008 roku, na spotkaniu w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno - prezes firmy Mobili Eugeniusz Szymonik zapewnił, że linia Express Piaseczno w odnowionej formie zostanie przywrócona 26 maja 2008 roku (ustawa o transporcie drogowym z dn. 06.09.2001 zezwala na zawieszenie kursów na okres do 3 miesięcy, bez rygoru utraty zezwolenia).

Po wznowieniu kursów standard przewozów zostanie znacząco podwyższony. Firma zakupiła już klimatyzowane Mercedesy 405, które obsługiwać będą dotychczasową linię. Reorganizacja nie mogła zostać przeprowadzona np.: przy zmniejszonej częstotliwości kursów, gdyż jak tłumaczą przedstawiciele przewoźnika, wymagałoby to zmiany dotychczasowego zezwolenia, a to jeszcze bardziej wydłużyłoby cały proces w czasie. Informujemy jednocześnie, że utrzymane zostały kursy linii Mały Express Piaseczno, kursującej do Bobrowca.

Powyższa informacja pochodzi ze strony internetowej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno www.piaseczno.eu Informacje w naszym serwisie powiązane tematycznie: Czy Piaseczno straci nocne autobusy Express Piaseczno? (2007-07-23), Nocny Express Piaseczno - nocny bus pozostaje bez zmian (2007-08-02), Zawieszają kursowanie autobusów EXPRESS PIASECZNO (2008-02-28), Losy piaseczyńskiej komunikacji EXPRESS PIASECZNO (2008-03-01). Zapraszamy również do rozmowy na naszym prywatnym forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, w wątku: Express Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO

Informacje2 marca 2008, 00:00,

Spektakl dla dzieci Pinokio w Kinie Uciecha Góra Kalwaria

Dziś, 2 marca 2008 roku o godzinie 16:00 w Kinie Uciecha Góra Kalwaria, odbędzie się spektakl dla dzieci PINOKIO, w wykonaniu Teatru Małgo z Częstochowy. Bilety w cenie 8zł, są do nabycia przed spektaklem w kasie Kina Uciecha. Informacja o dzisiejszym spektaklu Pinokio, pochodzi z Portalu GoraKalwaria.net (współpracują z nami)