Informacje19 maja 2008, 00:00,

EXPRESS PIASECZNO ZAWIESZONY DO 1 WRZEŚNIA

W odpowiedzi na zapytania Gminy Piaseczno - firma MOBILIS, oferująca usługi transportowe jako EXPRESS PIASECZNO, na spotkaniu w dniu 16 maja 2008 roku, przedstawiła wiceburmistrzowi Zdzisławowi Lisowi swoje propozycje. Właściciele firmy MOBILIS, chcą reaktywować kursy od PKP Piaseczno do Centrum Warszawy od 1 września 2008 roku, po dotychczasowej trasie. Zobowiązali się przedstawić do połowy czerwca 2008 roku - kalkulację cenową przewozów. Proponują również utrzymanie linii nocnej weekendowej: z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę oraz jednego kursu nocnego w tygodniu o wyznaczonej godzinie. Ostateczna decyzja o utrzymaniu linii nocnej zapadnie po otrzymaniu kalkulacji cenowej usługi.

Powyższa informacja pochodzi ze strony internetowej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno www.piaseczno.eu Informacje w naszym serwisie powiązane tematycznie: Czy Piaseczno straci nocne autobusy Express Piaseczno? (2007-07-23), Nocny Express Piaseczno - nocny bus pozostaje bez zmian (2007-08-02), Zawieszają kursowanie autobusów EXPRESS PIASECZNO (2008-02-28), Losy piaseczyńskiej komunikacji EXPRESS PIASECZNO (2008-03-01), Express Piaseczno zawieszony do 26 maja 2008 (2008-03-04), Co słychać w sprawie komunikacji w Gminie Piaseczno (2008-04-12). Zapraszamy również do rozmowy na naszym prywatnym forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, w wątku tematycznym: Express Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje20 maja 2008, 00:00,

Nautobus Autobus Internetowy odwiedzi Gminę Tarczyn

Autobus Internetowy N@utobus odwiedził gminę Piaseczno, a teraz przyszedł czas na gminę Tarczyn. Urząd Miasta i Gminy Tarczyn, poinformował na swojej stronie www.tarczyn.pl, że w dniach od 21 do 23 maja 2008 w godzinach od 10:00 do 18:00, na terenie gminy Tarczyn, odbywać się będą bezpłatne szkolenia informatyczne dla wszystkich chętnych w ramach edukacyjnego projektu szkoleniowego: N@utobus Bezprzewodowy Autobus Internetowy. Mieszkańcy gminy Tarczyn, mogą odwiedzić N@utobus: 21 oraz 22 maja na Rynku w Tarczynie, natomiast 23 maja, na placu przy ul. Topolowej (przedłużenie Pawłowickiej) w Pawłowicach.

NAUTOBUS BEZPRZEWODOWY AUTOBUS INTERNETOWY ODWIEDZI TARCZYN

Nautobus, zaproszony do gminy Tarczyn przez tutejszy Urząd Miejski, ma zapobiec tak zwanemu wykluczeniu cyfrowemu, czyli zubożeniu życia wynikającemu z braku dostępu do treści i usług świadczonych drogą elektroniczną. W czasach, gdy rola Internetu jest niezwykle istotna i wciąż wzrasta, szeroka edukacja informatyczna stała się koniecznością. Dlatego w ramach opisywanego projektu w gminie Tarczyn, będzie realizowana tematyka szkoleń obejmująca wiele aspektów życia codziennego - od zastosowania technologii teleinformatycznych w szkołach, przedsiębiorstwach oraz jednostkach administracyjnych do podstawowych kwestii związanych z obsługą komputera np. wysyłanie poczty e-mail. Wszyscy chętni, będą mogli wziąć udział za darmo w takich blokach edukacyjnych jak: e-Administracja, e-Zdrowie, e-Edukacja, e-Biznes, obsługa komputera, Internet czy bezpieczeństwo w sieci. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do N@utobusu, który odwiedzi gminę Tarczyn.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn