Informacje27 czerwca 2013, 00:00,

Ewa i skarb Malgadii - letni spektakl plenerowy w Piasecznie z cyklu Park jak z bajki

Teatr Baza zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na letni spektakl plenerowy do Parku Miejskiego przy ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie. W najbliższą sobotę 29 czerwca 2013 roku o godz. 16:00, dzieci będą mogły obejrzeć spektakl pt.: Ewa i skarb Malgadii. Wstęp wolny. Zapraszamy na letni spektakl plenerowy w piaseczyńskim Parku.

PARK JAK Z BAJKI PIASECZNO

EWA I SKARB MALGADII Ewa jest fanką gry komputerowej o nazwie "Skarb Malgadii", w której główną nagrodą jest sakiewka złotych monet. Całe dnie spędza przed ekranem monitora. Kiedy w mieszkaniu Ewy wysiada prąd, dziewczynka za namową taty wyrusza do pobliskiego parku. Spotyka tam szereg barwnych postaci: starą karmicielkę kaczek, milionera i zbieracza złomu. Dzięki nim docenia piękno przyrody, uczy się wyobraźni i samodzielności. Śladem Ewy podążają rodzice, dla których wizyta w parku jest powrotem do beztroskich czasów młodości. Cała trójka bohaterów odnajduje skarb, choć niezupełnie taki, jakiego szukali. Scenariusz: Grzegorz Ryczywolski. Reżyseria: Tomasz Zadróżny. Występują: Dawid Kwidziński, Anna Szewczyk, Monika Szymczyk. Czas trwania spektaklu: 50 minut.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje27 czerwca 2013, 00:00,

Piknik w Konstancinie na rzecz Beaty Jałochy

30 czerwca 2013 roku w godz. 12.00-16.00 w Parku Zdrojowym w Konstancinie odbędzie się piknik charytatywny na rzecz Beaty Jałochy. Kayah, Edyta Górniak, Natalia Lesz, Rafał Brzozowski i Marcin Wyrostek - to tylko niektóre gwiazdy, które w najbliższą niedzielę wystąpią dla sparaliżowanej Beaty Jałochy, fizjoterapeutki z Centrum Kompleksowej Rehabilitacji. Dzięki przychylności Burmistrza Konstancina, Konstancińskiego Domu Kultury, GOSiR-u i CKR-u, a przede wszystkim zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, będzie to impreza na dużą skalę! Charakter imprezy zakłada aktywny udział uczestników, dlatego zapraszamy w wygodnych strojach i sportowych butach. Postawmy Beatę na nogi!!!

PIKNIK W KONSTANCINIE NA RZECZ BEATY JA£OCHY

Program rekreacyjny to między innymi: różnorodne zajęcia fitness (np. zumba, trening wzmacniający, również dla osób z problemami z kręgosłupem), spacer nordic wal king, trening karate dla początkujących (zajęcia poprowadzi kadra konstancińskiego Klubu Karate Kyokushin IPPON), specjalne zajęcia ruchowe dla seniorów, atrakcje dla dzieci – zabawy i gry, malowanie buziek, puszczanie baniek, dmuchany zamek do zjeżdżania, tor przeszkód i czytanie bajek. Również program realizowany na scenie Amfiteatru będzie bardzo interesujący – już dziś zapraszamy na pokazy tańca Egurrola Dance Studio. Imprezę poprowadzi Krzysztof Ziemiec, a wystąpią prawdziwe gwiazdy, które charytatywnie włączyły się w naszą inicjatywę; już dziś obecność potwierdzili Kayah z Marcinem Wyrostkiem, Rafał Brzozowski i Filip Siejka!

PIKNIK W KONSTANCINIE NA RZECZ BEATY JA£OCHY

Beata Jałocha jest z zawodu rehabilitantką i instruktorką fitness, aktywną, pełną energii osobą, której 28-letnie życie drastycznie zmienił nagle niespodziewany i tragiczny w skutkach wypadek. Ciężko sobie wyobrazić że osoba, której całym życiem zawodowym i prywatnym była aktywność fizyczna oraz rehabilitacja ludzi z uszkodzeniami kręgosłupa, sama będzie potrzebować tego typu pomocy. Beata jest jednak bardzo silna i wyjątkową osobą. Już następnego dnia w szpitalu mimo ciężkich obrażeń, w momentach gdy była przytomna, zaczynała trzeźwo i w pełni świadomie planować własną rehabilitację. W trakcie pikniku przeprowadzona zostanie kwesta, której celem jest zebranie funduszy na ratowanie Beaty. Te osoby, które nie będą mogły być z nami 30 czerwca w Konstancinie, zapraszamy do pomocy pani Beacie poprzez specjalną stronę internetową www.beatajalocha.pl
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna