Informacje8 września 2007, 00:00,

Europejskie Dni Dziedzictwa na Zamku w Czersku

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria gorakalwaria.pl, oraz Portal Młodych z Góry Kalwarii gorakalwaria.net informują na swoich stronach o zbliżających się Europejskich Dniach Dziedzictwa na Zamku w Czersku. Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa odbędą się w następną sobotę 15 września 2007 roku, w godzinach od 12:00 do 20:00. Na imprezę Europejskie Dni Dziedzictwa wstęp jest wolny (płatny parking). Zapraszamy!

Europejskie Dni Dziedzictwa, wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych mające na celu szeroko pojętą edukację historyczną i kulturalną, promowanie regionalnego dziedzictwa z ukazaniem jego bogactwa oraz przypomnienie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Zgodnie z hasłem tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa: Ludzie gościńca. Wędrowcy, pielgrzymi, tułacze tematy imprez obejmą wszystkie aspekty podróżowania, pielgrzymowania, wędrowania, zarówno w sensie fizycznym jak i duchowym. Już dziesiąty raz odbędą się Europejskie Dni Dziedzictwa.

Europejskie Dni Dziedzictwa w Czersku program imprezy:
12:00 hejnał Czerska i przywitanie gości,
12:30 Pielgrzymka do Ziemi Świętej, czas krucjat i rycerzy, gry i zabawy plebejskie - wykonanie Polska Rewia Konna,
14:00 taneczne pejzaże - wykonanie zespół taneczny Bartek pod kierownictwem Beaty Skolimowskiej - Płaczek z Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii,
14:30 Zespół Chóralny pod kierownictwem Bogdana Szewczyka z Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii,
15:00 Tułaczki duchów i aniołów - Michał Malinowski - Muzeum Opowiadaczy Historii w Konstancinie Jeziornie,
15:40 koncert pieśni wędrowców w wykonaniu zespołu Open Volk,
16:20 pokazy archeologii doświadczalnej przygotowane przez Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie, życie tułacza przedstawione przez Bożenę i Wojciecha Prus-Wiśniewskich - Muzeum Regionalne w Górze Kalwarii, kiermasz rękodzieła, żywności tradycyjnej i ekologicznej zorganizowany przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie, konkursy,
17:30 kabaret Truteń z Zakopanego,
19:00 spektakl - widowisko plenerowe Skrzypek Na Dachu w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego Opery Narodowej,
22:00 zakończenie Europejskich Dni Dziedzictwa.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje3 września 2007, 00:00,

Satyryk Marcin Daniec we wrześniu wystąpi w Piasecznie

Wkrótce Piaseczno odwiedzi Marcin Daniec. Jego występ odbędzie się 15 września 2007 roku, o godzinie 20:00 w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie, przy ulicy Sikorskiego 20. Bilety można nabyć w Ośrodku Kultury Piaseczno, przy ulicy Kościuszki 49. Oprócz tego istnieje możliwość zamówień zbiorowych, które można dokonać telefonicznie: 0509-850-830, 0606-304-051. Cena biletu 35 złotych.

Marcin Daniec

Informacja o występie Marcina Dańca w Piasecznie pochodzi z plakatów informacyjnych rozwieszonych na terenie Piaseczna. Marcin Daniec to znany polski satyryk i artysta kabaretowy. Nie trzeba nikomu zbyt dużo pisać na temat Marcina Dańca, bo wszyscy go znamy. Osoby zainteresowane jego osobą, powinny zapoznać się z informacjami na stronie domowej Marcina Dańca: daniec.interia.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno