Informacje10 września 2016, 12:00,

Europejskie Dni Dziedzictwa i Finał Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich w Czersku

10 września 2016 roku odbędzie się Wielki Finał Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich oraz Europejskie Dni Dziedzictwa (gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki). Miejsce: Czersk, Zamek Książąt Mazowieckich.

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA I FINAŁ TURNIEJU MIAST NA SZLAKU KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH W CZERSKU

Program uroczystości na Zamku w Czersku:
12.00-15.00 Turniej Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich
- Wielki Finał Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich - Smoczy Slalom
- Wręczenie zwycięzcy Turnieju Miast honorowego tytułu Stolicy Księstwa Mazowieckiego
- Koncert muzyki celtyckiej - wystąpi zespół CEILI
15.00-20.00 XIX Europejskie Dni Dziedzictwa w Czersku
- Koncert zespołu Alta
- Widowisko plenerowe Chrzest Polski
- Koncert uczniów Szkoły Muzycznej z Sulejówka
- Występ zespołów URZECZEni i Kalwarki
- Uruchomienie kuźni wraz ze stanowiskami minicerza i płatnerza
- Najnowsze odkrycia archeologiczne w Czersku - prelekcja: K. Czarnecka i K. Watemborska-Rakowska (PMA Warszawa)
- Strój wilanowski z nadwiślańskiego Urzecza - prelekcja: dr M.Ł. Stanaszek
- Pokazy rycerskie w wykonaniu Stowarzyszenia Hanza
- Warsztaty historyczne i animacje dla dzieci.

ZAMEK W CZERSKU

Informacje9 września 2016, 09:30,

Konferencja Ministra Jerzego Kwiecińskiego w Tarczynie

9 września 2016 roku o godz. 9.30 odbędzie się konferencja Ministra Jerzego Kwiecińskiego w Tarczynie, która będzie dotyczyła uwarunkowań i kierunku rozwoju powiatu piaseczyńskiego w kontekście województwa mazowieckiego, w świetle Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, sala koncertowa im. Mieczysława Fogga, ul. Stępkowskiego 17, Tarczyn.

KONFERENCJA MINISTRA JERZEGO KWIECIŃSKIEGO W TARCZYNIE

Jerzy Kwieciński - inżynier, przedsiębiorca i urzędnik państwowy, doktor nauk technicznych, od 2005 do 2008 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, od 2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Odpowiada za: sprawy związane z opracowaniem strategii, planów i programowaniem rozwoju społeczno-gospodarczego oraz kwestie dotyczące członkostwa w Unii Europejskiej, w tym koordynację w ramach Ministerstwa procesu decyzyjnego w UE.

KONFERENCJA MINISTRA JERZEGO KWIECIŃSKIEGO W TARCZYNIE