Informacje27 lipca 2008, 00:00,

EMC Instytut Medyczny PRYWATNY SZPITAL w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Kiedy w maju 2008 roku, na Blogu Mariusza Słowika Radnego Gminy Piaseczno www.slowik.k9.pl przeczytałem informacje, na temat spotkania w sprawie budowy Szpitala w Piasecznie - podchodziłem do tego z dystansem i niedowierzaniem. Jednak, w ostatnim czasie, pojawia się coraz więcej informacji na temat planów firmy EMC Instytut Medyczny. Dzięki temu, temat staje się coraz bardziej namacalny i z dnia na dzień - realny. Poniżej zamieściłem zdjęcie, jednej z placówek firmy EMC. Jest to nowoczesny Szpital Specjalistyczny z Przychodnią EuroMediCare we Wrocławiu. Jest szansa, że taki nowoczesny szpital powstanie również na terenie Piaseczna.

Szpital Specjalistyczny z Przychodnią EuroMediCare wybudowano  w 2001 roku, jako pierwszy niepubliczny szpital EMC na terenie Wrocławia

Z najnowszej gazety Nad Wisłą (nr 14 (256) - 24 lipca 2008) dowiadujemy się, że giełdowa spółka EMC Instytut Medyczny, chce przejąć i rozbudować piaseczyński szpital. Prezes zarządu EMC Instytut Medyczny, złożył na ręce starosty powiatu piaseczyńskiego oficjalną ofertę. Jak ustali redaktorzy Nad Wisłą, spółka EMC jest zainteresowana wydzierżawieniem szpitala w Piasecznie na 25 lat już jesienią tego roku, aby w przyszłym przejąć kontrakt z NFZ (który obecnie realizuje szpital z Wołoskiej) i rozpocząć budowę pełnowymiarowego szpitala powiatowego, który zapewni wyższą jakość leczenia i pełniejszą opiekę medyczną mieszkańców powiatu piaseczyńskiego.

Marcin Ciechomski z Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Piasecznie poinformował mnie w mailu, że 30 lipca 2008 roku (środa), o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie, odbędzie się XVIII sesja Rady Powiatu Piaseczyńskiego. W programie jest uwzględniony punkt 10) rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na bezprzetargowe wydzierżawienie zabudowanej nieruchomości położonej w Piasecznie, przy ul. Mickiewicza 39. Jak sami widzicie, ta sprawa będzie omawiana na najbliższej sesji powiatu, a uchwała jej dotycząca wraz z uzasadnieniem jest dostępna w BIP'ie powiatu piaseczyńskiego: bip.piaseczno.pl. Więcej na ten temat, napisałem na naszym prywatnym forum e-mieszkańców powiatu piaseczyńskiego w wątku: budowa prywatnego Szpitala w Piasecznie.

Szpital św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich

Stefan Dunin (Członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego odpowiedzialny za Służbę Zdrowia), poinformował redaktorów gazety Nad Wisłą, że tydzień temu grupa samorządowców z Piaseczna pojechała do Ząbkowic Śląskich i Wrocławia, aby naocznie przekonać się, jakim gospodarzem szpitali jest EMC. Samorządowcy, wrócili w dobrych nastrojach i pozytywnie nastawieni do inwestora. EMC Instytut Medyczny, nie czekając na podpisanie umowy ze starostwem, już zakupiła działkę sąsiadującą z terenem obecnego szpitala w Piasecznie. EMC chciałoby wybudować tu obiekt na około 100 łóżek z oddziałami internistycznym, chirurgicznym, ginekologicznym i dziecięcym. Byłaby także uruchomiona przyszpitalna przychodnia specjalistyczna.

Pacjenci z powiatu leczyliby się w szpitalu nieodpłatnie, w ramach kontraktu z NFZ. EMC przejęłoby personel obecnej placówki. Podczas ostatniej sesji rady powiatu Stefan Dunin ujawnił, że Centralny Szpital Kliniczny z Wołoskiej, z którym powiat zawarł długoletnią umowę na zapewnienie opieki szpitalnej dla mieszkańców, nie czyni żadnych przeszkód w wejściu na nasz rynek spółki EMC. Nowy operator piaseczyńskiego szpitala nawet współpracowałby z Wołoską, kupując od CSK MSWiA usługi uzupełniające jego ofertę. EMC jest zainteresowane zainwestowaniem w Piasecznie kilkudziesięciu milionów złotych do końca 2009 roku. Władze powiatu już wstrzymały swoje własne plany rozbudowy szpitala (szacowane na 36 mln zł!) do czasu, aż rada powiatu zdecyduje, czy skorzysta z oferty EMC. Więcej informacji, na temat firmy EMC Instytut Medyczny, możecie przeczytać na stronie internetowej: www.emc-sa.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje27 lipca 2008, 00:00,

Praca Samorządu - odpowiedź Radnego Zbigniewa Mucha


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Z uwagą śledziłem dyskusję na forum e-mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, wywołaną pytaniem pana Marcina Borkowskiego: CZY NA PÓ£METKU JESTEŚCIE ZADOWOLENI Z PRACY SAMORZ¡DÓW? Ponieważ pytanie odwoływało się do trudno mierzalnego stanu ducha objawiającego się przyjemnym uczuciem człowieka, który zaspokoił swoje życzenia stąd dyskusja miała charakter głównie oceny emocjonalnej, spowodowanej też niefortunnymi wypowiedziami czy wpisami M. Słowika, który prowadzi blog, będący raczej swoistą kroniką wydarzeń, w których uczestniczył Pan Mariusz, a których najczęściej nie był inicjatorem. Taki styl!

Pomimo to w dyskusji pojawiły się interesujące i ciekawe głosy będące próbą analizy a nie oceny. Moją uwagę zwróciły wypowiedzi: Jacka Bieleckego, Baśki, Adama £ukasika, J@zzmana, Edyty z Piaseczna czy Karola, który zadał fundamentalne pytanie: GDZIE ZNIKAJ¡ I NA CO S¡ WYDAWANE NASZE PODATKI?! Widzę, że wiedzę o pracy samorządów czerpiecie Państwo głównie z obserwacji, że macie utrudniony dostęp do informacji a w związku z tym każda wypowiedź jest uprawniona. Ale Pan £ukasz Krawczyński, który sprowokował mnie do wypowiedzi, mając pełny dostęp do informacji napisał: "To w tej kadencji radni Gminy Piaseczno podjęli się zmiany planów. Jest to inicjatywa "nowych" radnych". Jest to "oczywista nieprawda". Wszystkie uchwalane obecnie plany to rezultat uchwał podjętych pod koniec poprzedniej kadencji. A teraz bardzo konkretnie, którzy "nowi" radni podjęli autorską inicjatywę uchwałodawczą dotyczącą zmian w planach przestrzennych dla ważnych obszarów Miasta i Gminy Piaseczno. Ja takich nie znam!

Nie jestem "nowym" radnym, ale chciałbym Panu i przy okazji Państwu przypomnieć mój wniosek z dnia 14.12.2006 r. Ułomne prawo lokalne, nieograniczony i niczym nieskrępowany apetyt developerów doprowadził do konfliktów społecznych i indywidualnych tragedii. W wielu miejscach, szczególnie o zabudowie jednorodzinnej naruszono ustawowy wymóg o dobrosąsiedztwie, zburzono w sposób nieodwracalny ustalony od lat porządek architektoniczno - budowlany. Niestety zaistniała sytuacja ma charakter rozwojowy. Planowane są bowiem dalsze inwestycje wielorodzinne. Możemy zatem mówić, jeśli nie o kryzysie, to na pewno o utracie kontroli nad lokalizacją budownictwa wielorodzinnego w mieście. W mojej interpelacji z dnia 27.04.2006 r. zwróciłem uwagę na ten problem. Podjęte przez Radę Miejską poprzedniej kadencji uchwały o przystąpieniu do zmian w planach przestrzennych to dzisiaj za mało. Przegrywamy bowiem wyścig z czasem! Nie możemy działać rutynowo! Tu potrzebne jest działanie niekonwencjonalne z nawet ryzykowne. Najwyższy czas powiedzieć stop wariatom i barbarzyńcom inwestycyjnym!!!

W związku z tym wnioskuję o:
a) Powołanie zespołu antykryzysowego, którego zadaniem będzie określenie sposobu postępowania w celu skutecznego uniemożliwienia realizacji kontrowersyjnych inwestycji w obszarach objętych zmianami w planie przestrzennym. Jeżeli nie można zlikwidować złego prawa, to należy je istotnie ograniczyć.
b) Uruchomienie szybkiej ścieżki legislacyjnej w celu maksymalnego skrócenia czasu potrzebnego do uchwalenia zmian w planach przestrzennych.
c) Powołanie Naczelnego Architekta Miasta (NAM).
Ponadto proszę o informację, na jakim etapie znajduje się realizacja poszczególnych uchwał o przystąpieniu do zmian w planach przestrzennych oraz udostępnienie wykazu wszystkich inwestycji developerskich realizowanych na terenie Miasta i Gminy w roku 2006 i przewidywanych do realizacji w latach następnych. Zbigniew Mucha

Nie brałem udziału w dyskusji na forum e-mieszkańców, chociaż jestem radnym Rady Miejskiej Piaseczna, ponieważ nie czułem się jej adresatem. Nie jestem bowiem nierobem, radnym bezradnym, analfabetą czy radnym dynastycznym bądź dziedzicznym jak sugerował anonimowy mieszkaniec Gminy Piaseczno. Dla zainteresowanych jestem dostępny pod numerem telefonu 602-184-511, pod adresem mailowym jamucha@o2.pl, bądź na dyżurze w pierwszy wtorek miesiąca w godzinach 17:30-18:00 w Ośrodku Kultury w Piasecznie. Pozdrawiam Pana Marcina i wszystkich internautów.
autor/źródło: Zbigniew Mucha - Radny Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie