Informacje30 marca 2014, 00:00,

Elżbieta Benducka odwiedzi Klub Klasy Kobiet

Klub Klasy Kobiet w Piasecznie zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Klasy Kobiet KKK, które odbędzie się 1 kwietnia 2014 roku o godz. 18:00 w Przystanku Kultura, przy pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Podczas najbliższego spotkania, odbędzie się spotkanie z Elżbietą Benducką. Wstęp wolny. Zapraszamy na spotkanie Klubu Klasy Kobiet w Piasecznie.

Klub Klasy Kobiet

Elżbieta Benducka o sobie: "Na co dzień zajmuję się podatkami i dbam, aby moi kliencie byli zadowoleni. Moją pracę zawodowa przeplatam moją pasją. Moją pasją jest nurkowanie. Czasami, a może częściej pragniemy oderwać się od codzienności, marzymy o podróżach, o przeniesieniu się w inny świat, inny niż ten, w którym żyjemy. Pragniemy zobaczyć coś co jest nieosiągalne gołym okiem, czego na co dzień nie możemy oglądać... Wiele lat temu rozpoczęłam poszukiwania swojej drogi, która pozwoliłaby mi oderwać się od natłoku stresów towarzyszących w życiu. Spontanicznie 19 lat temu podjęłam decyzje wyjazdu z obcymi osobami do Chorwacji, nie zdając sobie sprawy, że ten wyjazd jak piętno odbije się na moim życiu. Nowo poznani ludzie namówili mnie wówczas na zakosztowanie świata podwodnego.

ELŻBIETA BENDUCKA ODWIEDZI KLUB KLASY KOBIET

I ... zaraziłam się. Zaczęłam nurkować, coraz więcej i więcej, ciągle podnosząc poprzeczkę. W 2000 r. ustanowiłam kobiecy rekord głębokości 137 m. Pasja trwa do dziś, a nawet poszłam w niej dalej, ponieważ uczę innych. Nurkuję rekreacyjnie, gdy chce odpocząć, a jak chcę przeżyć coś nowego, nurkuję dużo głębiej i z dużo większą ilością sprzętu, na innych gazach niż powietrze. 18 sierpnia 2012 r. zanurkowałam solo do dna Hańczy na 102 m. Później zrobiłam sobie prezent, imieninowy i 24 listopada 2012 r. ustanowiłam nowy kobiecy, polski i nie tylko dla Polski rekord głębokości 191 m. Dzięki nurkowaniu inaczej postrzegam świat, cieszę się każdą chwilą".

ELŻBIETA BENDUCKA ODWIEDZI KLUB KLASY KOBIET
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje31 marca 2014, 00:00,

Wyspy Japońskie Od Tropików, Okinawy po Fuji w Klubie Podróżnika w Konstancinie-Jeziornie

Klub Podróżnika Konstancin-Jeziorna serdecznie zaprasza na spotkanie i pokaz slajdów Ani i Marcina Szymczaków pn.: Od Tropików, Okinawy po Fuji. Spotkanie odbędzie się w czwartek 3 kwietnia 2014 roku o godz. 19.00 w KDK Hugonówka przy ul. Mostowej 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny! Zapraszamy podróżników i sympatyków różnych podróży na spotkanie z Klubem Podróżnika w Konstancinie-Jeziornie.

WYSPY JAPOŃSKIE OD TROPIKÓW, OKINAWY PO FUJI W KLUBIE PODRÓŻNIKA W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

WYSPY JAPOŃSKIE Od Tropików, Okinawy po Fuji - Japonia to cztery tysiące wysp rozrzuconych pomiędzy Pacyfikiem a wschodnim wybrzeżem Azji. Pierwsze skojarzenie to tętniące życiem metropolie, takie jak Tokio, Jokohama czy Osaka, superszybkie pociągi i zaawansowana technika. Ale dzisiejsza Japonia to także kryte strzechą chaty, pradawne świątynie, senne przedmieścia i ubrane w kimona gejsze. Spędziliśmy w nim wiele tygodni, schodząc z utartych szlaków. Dlatego pokaz ten przedstawia Kraj Kwitnącej Wiśni z perspektywy niedostępnej dla przeciętnego turysty. Niezwykłe bogactwo japońskiej przyrody – malownicze rafy koralowe, nieprzebyte ostępy lasów monsunowych, dziewicze szczyty górskie, a wszystko to przeplatające się z magnetyzującą kulturą tego kraju... W programie pokaz slajdów Ani i Marcina Szymczaków którzy od przeszło trzech lat wędrują po najbardziej niezwykłych zakątkach globu, Omanie, Rumunii, Nowej Zelandii, Japonii i Maroku, czy amazońskiej dżungli. Ze wszystkich wypraw przywożą fantastyczne pamiątki, zdjęcia i wiedzę która chętnie dzielą się z innymi.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis informacyjny gminy Konstancin-Jeziorna