Informacje14 czerwca 2008, 00:00,

Eliminacje Mistrzostw Polski Modeli Zdalnie Sterowanych

Informujemy, że w ciągu najbliższych dwóch dni 14-15 czerwca 2008 roku, na torze RcMonster przy ul. Puławskiej 31 w Piasecznie, odbędą się III eliminacje Mistrzostw Polski Modeli Zdalnie Sterowanych. Organizator, czyli Europejskie Stowarzyszenie Sportów RcMonster zaprasza mieszkańców w sobotę w godzinach 9:00-18:00, natomiast w niedzielę w godzinach 9:00-15:00. Organizatorzy zapewniają, że podczas tych dwóch dni zmagań, nie zabraknie sportowych emocji. Zachęcamy do kibicowania zawodnikom podczas eliminacji do Mistrzostw Polski Modeli Zdalnie Sterowanych w Piasecznie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje14 czerwca 2008, 00:00,

GAZETA OKOLICA nowy dwutygodnik okolic Piaseczna

Z przyjemnością informuję, że w czerwcu 2008 roku pojawiła się w naszym regionie nowa podwarszawska gazeta OKOLICA. Pracę nad gazetą Okolica, rozpoczęła grupa młodych, aktywnych i twórczych ludzi, którzy chcą poszerzyć swoje doświadczenia na różnych polach działalności społecznej. Twórcami grupy są aktywni obywatele wywodzący się z różnych środowisk. Członkowie redakcji gazety OKOLICA, to baczni obserwatorzy życia publicznego, współtworzący społeczeństwo obywatelskie.

GAZETA OKOLICA NOWY DWUTYGODNIK OKOLIC PIASECZNA

Gazeta OKOLICA to nowy dwutygodnik okolic Piaseczna, który tworzony jest przez ludzi, którym zależy, na jakości naszego wspólnego życia, na poruszaniu tematów, które są ważne z punktu widzenia każdego mieszkańca, oraz na rozwiązywaniu tych problemów. Okolica to gazeta skierowana do osób, których chcielibyśmy widzieć wokół nas jak najwięcej, czyli aktywnych. Tereny podwarszawskie są miejscem, w którym osiedla się wielu ludzi, szukających informacji oraz chcących odnaleźć się w nowym otoczeniu i do takich właśnie osób chcą dotrzeć. Uwaga, jeżeli jesteś aktywny? Chcesz działać na rzecz lokalnej społeczności? Czujesz, że jest coś ważnego do powiedzenia? Napisz o tym do redaktorów gazety: mojaokolica@gazeta.pl Wydawca Piaseczyńska Grupa Obywatelska.

Gazeta OKOLICA ma 8 stron, poświęconych różnym tematom związanych z naszym regionem. W planach redakcji gazety, jest kilka stałych działów tematycznych m.in.: aktualności, kultura, edukacja i nauka, inicjatywy obywatelskie, gospodarka, a także sport. Okolica to dwutygodnik, który jest dystrybuowany na terenie powiatu piaseczyńskiego na imprezach, w punktach lokalnej aktywności (sklepy, ośrodki kultury, urzędy). Pierwszy numer gazety rozdawany był na Pikniku Rodzinnym w Piasecznie oraz podczas Jarmarku Hubertowskim w Zalesiu Górnym. Część nakładu gazety wyłożona została w najważniejszych piaseczyńskich urzędach m.in. Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno, Starostwie Powiatu Piaseczyńskiego, oraz Ośrodku Kultury w Piasecznie. Docelowo dojdą jeszcze inne punkty na terenie Piaseczna i okolic.

GAZETA OKOLICA

W pierwszym numerze dwutygodnika OKOLICA, można przeczytać m.in.: o drugiej edycji projektu 3maj w Piasecznie, rewitalizacji Piaseczna, powstającym nowym budynku przedszkola w Zalesiu Górnym, Klubie Wolontariusza, a także znajdziecie tam informacje gdzie i jak spędzić aktywnie wolny czas. Warto zapoznać się z pierwszym numerem gazety. W związku z tym, że nie każdemu udało się zdobyć pierwszy numer gazety OKOLICA, otrzymaliśmy od redaktorów gazety pierwszy ich numer, który udostępniamy do pobrania: pierwszy numer gazety Okolica (.pdf, rozmiar 11 MB). Pamiętaj, że już niedługo pojawi się kolejny numer gazety OKOLICA!
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno