Informacje18 listopada 2014, 20:00,

Ekwador i Galapagos - Klub Podróżnika w Piasecznie

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza mieszkańców do Klubu Podróżnika na spotkanie pn.: Ekwador i Galapagos. Spotkanie odbędzie się 18 listopada 2014 roku o godz. 20.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy nie mogąc podróżować a chcą poznać tych, którzy to robią i pięknie o tym opowiadają. Prelegent: Robert Gondek, prowadzi: Tomasz Pakuła. Wstęp wolny! Zapraszamy.

Ekwador i Galapagos - Klub Podróżnika w Piasecznie

Ekwador to Ameryka Południowa w pigułce. W tym niewiele mniejszym od Polski, położonym na równiku kraju znajdziemy sięgające 6000 m n.p.m. ośnieżone wulkany, dziką i nieprzebytą dżunglę, lasy deszczowe i piękne zabytkowe miasta. Na odległych o 1000 km od kontynentu wyspach Galapagos mieszkają gigantyczne żółwie słoniowe, iguany, fregaty i głuptaki. To jedyne takie miejsce na świecie. To wszystko zobaczymy na zdjęciach Roberta Gondka, podróżnika, znanego przede wszystkim z regularnych wypraw do Afryki. Zapraszamy także na strony internetowe autora pokazu: www.szczytyafryki.pl www.facebook.pl/SzczytyAfryki

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje19 listopada 2014, 18:00,

Spotkanie autorskie z Kamilem Staniszkiem - promocja kryminału Kocia morda

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza 19 listopada na spotkanie z Kamilem Staniszkiem i promocję jego książki pt."Kocia morda". Spotkanie autorskie rozpocznie się o godz. 18.00 na sali Centrum Kultury w Piasecznie przy ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny.

Spotkanie autorskie z Kamilem Staniszkiem - promocja kryminału Kocia morda

Kamil Staniszek - urodzony w Piasecznie, dziennikarz, od połowy lat 90 związany z lokalną prasą. Od 2001 roku wydawca i redaktor naczelny „Kuriera Południowego”. Debiutował w 2001 roku w „Nowej Fantastyce”, opowiadaniem „Gracz”. Autor setek artykułów, reportaży i wywiadów, a także recenzji płyt i relacji z koncertów w ramach, współpracy z muzycznymi portalami internetowymi oraz czasopismami. Od 25 lat fan muzyki metalowej, miłośnik sztuk walki, od 2001 roku instruktor i posiadacz czarnego pasa w karate.