Informacje4 czerwca 2015, 16:30,

Ekstraliga Kobiet: KS GOSiRKi POLFLAM Piaseczno - KKP Bydgoszcz

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz o Mistrzostwo Ekstraligi Kobiet w Piasecznie, pomiędzy drużynami: KS GOSiRKi POLFLAM Piaseczno vs KKP Bydgoszcz, który odbędzie się w najbliższy czwartek 4 czerwca 2015 roku o godzinie 16:30 na Stadionie Miejskim GOSiR w Piasecznie przy ul. 1 Maja 16.

Ekstraliga Kobiet: KS GOSiRKi POLFLAM Piaseczno - KKP Bydgoszcz

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=32&t=5491&start=45
Informacje1 czerwca 2015, 16:56,

Krzemieniecka szkoła fotografii z lat 1930-1939 wystawa fotografii przy Tężni Solankowej w Konstancinie

Zapraszamy na wystawę fotografii, którą można zwiedzać przy Tężni Solankowej (ul. Sienkiewicza, Konstancin-Jeziorna). Tematem ekspozycji jest krzemieniecka szkoła fotografii z lat 1930-1939. Autorami wystawionych prac są najwybitniejsi fotograficy tamtego okresu: Stanisław Sheybal, Ludwik Gronowski, Henryk Hermanowicz i Czesław Sułkowski. Wystawa zrealizowana przez Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie.

"Położony na Kresach, w dawnym województwie wołyńskim, Krzemieniec, który ze względu na walory krajobrazowo-architektoniczne określany był mianem „Perły Wołynia”, inspirował rzesze artystów, przez co stał się ważnym ośrodkiem sztuki malarskiej i fotograficznej."

"O fenomenie fotografii krzemienieckiej okresu międzywojennego zadecydowała jej wartość dokumentalna, połączona z artyzmem wykonania."

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=43&t=2410&start=90