Informacje28 sierpnia 2016, 10:00,

Eko-Niedziela - ekologicznie i sportowo na rynku w Piasecznie

28 sierpnia 2016 roku w godzinach 10:00-16:00 na rynku miejskim w Piasecznie zagości Eko-Niedziela, cykliczne warsztaty sportowo – ekologiczne. Organizatorem warsztatów jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna. Główne założenia warsztatów to przede wszystkim upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży nawyków zdrowego stylu życia, edukacja ekologiczna oraz kształtowanie aktywnej postawy wobec przyrody. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Z uwagi na wygranie przez Piaseczyńska Fundację Ekolgiczną ogólnopolskiego projektu w ramach programu „Tesco – Decydujesz, Pomagamy” partnerem strategicznym Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej, w tegorocznej „Eko-Niedzieli” jest sieć sklepów TESCO.

EKO-NIEDZIELA - EKOLOGICZNIE I SPORTOWO NA RYNKU W PIASECZNIE

Podczas Eko-Niedzieli zorganizowane zostaną stoiska edukacyjno-ekologiczne:
- Eco-Toys - zajęcia rozwijające zdolności manualne poprzez wykonywanie figurek z warzyw, owoców oraz odpadów komunalnych;
- Uzdatnianie Wody - zajęcia podczas których uczestnicy mogą wykonać własnoręcznie prosty filtr do oczyszczania wody;
- Odnawialne Źródła Energii - młodzież może obejrzeć działanie modeli turbin wiatrowych i wodnych, które zajęły najwyższe miejsca w „Ogólnopolskich Turniejach Maszyn Wodnych i Wiatrowych”.
- Las naszym przyjacielem - zajęcia ekologiczno - edukacyjne, w których dzieci poprzez rozwiązywanie rebusów i łamigłówek będą poznawać „zwyczaje” lasu,
- Ekologia po angielsku - zajęcia edukacyjne, na których będą przedstawiane ekologiczne zwroty i słówka w języku angielskim.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

EKO-NIEDZIELA - EKOLOGICZNIE I SPORTOWO NA RYNKU W PIASECZNIE

Stałym punktem warsztatów Eko-Niedziela jest prezentacja dyscyplin sportowych oraz turnieje sportowe prowadzone przez piaseczyńskie stowarzyszenia i kluby sportowe. W tegorocznej Eko-Niedzieli młodzież będzie mogła wziąć udział w warsztatach i pokazach tanecznych oraz zajęciach sportowych realizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu „Lekkoatletyka dla każdego” przy współpracy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Na uczestników warsztatów czekają atrakcyjne upominki, medale, dyplomy oraz niespodzianka od Pawła Fajdka, dwukrotnego mistrza świata w rzucie młotem. Warsztaty są bezpłatne.

Zapraszamy serdecznie
Katarzyna Kondraciuk
Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna

Informacje15 sierpnia 2016, 09:00,