Informacje26 kwietnia 2012, 00:00,

Eko kajakarze wysprzątali rzekę Jeziorkę

W ostatni wtorek 24 kwietnia 2012 roku odbył się pierwszy, pilotażowy ecospływ rzeką Jeziorką. Kajakarze, pokonując trasę od Zalesia Dolnego do Konstancina-Jeziorny, wyłowili kilkanaście worków śmieci. W ecospływie wzięło udział 11 osób, w tym prezes Fundacji Eco Choice Paweł Chrzanowski, prezes Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej Wiesława Bojanowska z wnuczkiem, przewodnicząca komisji promocji Rady Miejskiej Magdalena Woźniak. Zaczęło się bardzo mokro - od przypadkowej kąpieli. Do Jeziorki wpadli, zamiast wejść do kajaka, Paweł Chrzanowski oraz Maciej Ciechomski - społecznik i miłośnik turystyki aktywnej.

EKO KAJAKARZE WYSPRZ¡TALI RZEKę JEZIORKę

Śmieci w korycie Jeziorki jest naprawdę dużo. Nie sposób było sprzątnąć wszystko, dlatego będziemy organizować kolejne ecospływy. Wśród odpadków trafiały się butelki plastikowe, szklane butelki - głównie piersiówki, puszki, styropiany, piłki tenisowe, lodówki ... parę opon samochodowych. Niestety znajdowane są również elementy wędkarskie, co szczególnie smuci. Apelujemy do wędkarzy o zabieranie ze sobą śmieci i dbanie o rzeczne skarpy.

EKO KAJAKARZE WYSPRZ¡TALI RZEKę JEZIORKę

Dzień wcześniej brzegi Jeziorki w okolicach swojej placówki sprzątała młodzież z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie. W maju w podobną akcję włączy się Zespół Szkół nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie. £ącznie zebrano kilkadziesiąt worków śmieci. Organizatorzy: Gmina Piaseczno, Fundacja Eco Choice, Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna i wypożyczalnia kajaków www.kajaki-piaseczno.pl

Link do materiału TVN Warszawa dot. ecospływu: www.tvnwarszawa.pl
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje26 kwietnia 2012, 00:00,

Haburki na Wiśle spływ z Gassów do Warszawy

Program HAMBURKI na WIŚLE to pomysł przywrócenia na Wiśle amatorskiego pływania na łodziach wiosłowych typu cetka lub inaczej Hamburka. Takie łodzie są idealne do amatorskiego sportu oraz do rekreacji. Mogą na nich pływać ludzie nawet starsi. Chcemy żeby tak jak przed wojna były popularne i urozmaicały krajobraz rzeki.

HABURKI NA WIŚLE SP£YW Z GASSÓW DO WARSZAWY

W niedziele 29 kwietnia 2012 roku o godzinie 10.30 robimy pierwszy spływ z Gassów (LB487) do Warszawy (LB509) w kilka hamburek (mogą być 2,3 i 4 osobowe) wraz z duża łodzią towarzyszącą - ROWINGER21 (pierwsza w Polsce łódź oceaniczna). Będzie to wyjątkowe spotkanie tradycji z nowoczesnością. Zapraszam serdecznie.

HABURKI NA WIŚLE SP£YW Z GASSÓW DO WARSZAWY
autor/źródło: Andrzej Stański - Fundacja Szerokie Wody (tel. 606 777 154)