Informacje1 kwietnia 2007, 00:00,

Dzisiaj Prima Aprilis - uważaj, bo się pomylisz

Prima Aprilis uważaj, bo się pomylisz! recytują ludzie pierwszego kwietnia i płatają jeden figiel za drugim. Zgodnie z dawnym zwyczajem Prima aprilis (1 kwietnia), jest dniem wzajemnego wprowadzania się w błąd, nabierania i oszukiwania dla żartu: Na prima aprilis nie wierz, bo się omylisz. Obyczaj ten wywodzi się prawdopodobnie z rzymskiego święta Cerealiów, obchodzonego na początku kwietnia ku czci Cerery, bogini urodzaju.

W Prima Aprilis, w wielu mediach pojawiają się różne żartobliwe informacje. W gazeta.pl możecie przeczytać najbardziej absurdalne kawały prima aprilisowe w historii mediów: wiadomości.gazeta.pl

Podobno dzieci śmieją się 146 razy w ciągu dnia, a dorośli tylko 4, czy to nie smutne...? Na szczęście Prima Aprilis to dobra okazja, żeby rozśmieszyć również dorosłych. Prośba do młodzieży czytającej nasz serwis: spróbujecie rozśmieszyć np.: rodziców, może uda wam się wlać odrobinę radości w poważne dorosłe życie. :)

W dzień Prima Aprilisowy należy zachować umiar i wyczucie, bo żart żartowi nierówny. Są żarty sympatyczne, są też grubiańskie czy wręcz niesmaczne. Liczymy na Wasze "wyczucie smaku" i życzymy udanej Prima Aprilisowej zabawy i dużo śmiechu!
autor/źródło: Redaktorzy serwisu powiat piaseczyński

Informacje28 marca 2007, 00:00,

Zamknięty dla ruchu odcinek ulicy Chylickiej

Dobiega końca budowa odcinka ulicy Prusa pomiędzy ulicą Kościelną a Chylicką. W szybkim tempie, niespełna 3 tygodni, budowlańcy położyli nową nawierzchnię na całym odcinku oraz ułożyli pierwsze rondo przy skrzyżowaniu z ulicą Chylicką. Trwają obecnie ostatnie prace, a wykonawca planuje budowę kolejnego odcinka. Od dnia 28 marca 2007 zostanie zamknięty dla ruchu odcinek ulicy Chylickiej, pomiędzy ulicą Prusa i Długą.

Przebudowa drogi w gminie Konstancin Jeziorna
kliknij aby powiększyć

Objazdy dla komunikacji publicznej zostały poprowadzone zgodnie z załączoną mapką w kierunku Piaseczna trasa objazdu pozostaje bez zmian, natomiast w kierunku Warszawy autobusy pojadą od ul. Długiej: Chylicką, Sułkowskiego, Rycerską. Dalej pojadą ulicą Prusa po swojej podstawowej trasie.

źródło informacji i zdjęcie: www.konstancinjeziorna.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna