Informacje24 kwietnia 2007, 00:00,

Dzisiaj nerwy w gimnazjach - trwa egzamin gimnazjalny

Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne, które potrwają przez 2 najbliższe dni. Dzisiaj 24 kwietnia odbywa się część humanistyczna, natomiast jutro 25 kwietnia, będzie część matematyczno – przyrodnicza. Egzamin gimnazjalny jest egzaminem zewnętrznym i powszechnym, który zdają w tym samym terminie uczniowie trzecich klas gimnazjów w całej Polsce.

Egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać. Liczba punktów uzyskana na tym egzaminie nie ma wpływu na ukończenie szkoły; nawet wówczas, gdy wynik będzie zerowy, gimnazjalista ukończy szkołę (pod warunkiem, że w wyniku klasyfikacji końcowej z obowiązkowych zajęć edukacyjnych uzyska oceny klasyfikacyjne wyższe od oceny niedostatecznej). Wynik egzaminu gimnazjalnego ma znaczenie zarówno informacyjne, jak i selekcyjne. Jest brany pod uwagę przez szkoły ponadgimnazjalne (średnie) przy przyjmowaniu uczniów do tych szkół.

Egzamin gimnazjalny sprawdza umiejętności między przedmiotowe, uwzględniając powiązania między różnymi dziedzinami wiedzy. Zdawany jest w dwóch częściach:
Pierwsza część obejmuje wiadomości i umiejętności z zakresu przedmiotów humanistycznych: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, plastyki, muzyki oraz uwzględnia ścieżki edukacyjne: filozoficzną, regionalną - dziedzictwo kulturowe w regionie, czytelniczą i medialną, europejską, kulturę polską na tle tradycji śródziemnomorskiej.
Druga część obejmie wiadomości i umiejętności z zakresu przedmiotów matematyczno - przyrodniczych: matematyki, biologii, geografii, chemii, fizyki i astronomii oraz uwzględnia ścieżki edukacyjne: filozoficzną, prozdrowotną, ekologiczną, czytelniczą i medialną, regionalną - dziedzictwo kulturowe w regionie, europejską, obronę cywilną.

Czy wśród osób, które czytają nasz serwis są zdenerwowani rodzice gimnazjalistów zdających dzisiaj swój egzamin? Może podzielicie się z nami swoimi uwagami na temat egzaminów gimnazjalnych w naszym regionie. Czekamy na wasze komentarze.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy:

Informacje25 kwietnia 2007, 00:00,

Centrum Rozwoju Dziecka Koala - weekend majowy

Informowaliśmy Was w naszym prywatnym serwisie informacyjnym powiatu piaseczyńskiego o Centrum Rozwoju Dziecka Koala, które jest idealnym miejscem rozrywki dla naszych dzieci na zbliżający się weekend majowy. Otrzymaliśmy informację od Anny Malec (właścicielka Koali), że w dniach 28 - 29 kwietnia, 1 maja, 3 maja, 5 - 6 maja Centrum Rozwoju Dziecka Koala będzie zamknięte.

W dniach 30 kwietnia, 2 maja i 4 maja Centrum Rozwoju Dziecka Koala zaprasza w godzinach od 10:00 do 18:00.

Więcej informacji o CRD Koala, przeczytacie w naszej poprzedniej informacji: Centrum Rozwoju Dziecka Koala
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno