Informacje21 lipca 2015, 18:59,

Dziewięć medali w pływaniu dla zawodników IKS Konstancin

Zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego Konstancin zakończyli starty w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu. W zawodach w Olsztynie, Ostrowcu Świętokrzyskim i Dębicy zdobyli 9 medali! Sezon otworzyli 14-sto latkowie w Olsztynie (3-5.07.2015 r.), reprezentowani przez Barbarę Mazurkiewicz, Zuzannę Sokół i Wojciecha Szynkiewicza. Mazurkiewicz, jak przystało na rekordzistkę Polski, wygrała wszystkie konkurencje w stylu motylkowym tj. 50, 100 i 200 m, potwierdzając tym samym iż jest królową delfina. Basia dodatkowo brązowy medal w konkurencji 400 m zmiennym oraz srebrny medal na 200 m zmiennym, gdzie wraz z Lidią Halicką ze Śląska Wrocław stoczyły jeden z najlepszych wyścigów Mistrzostw o złoty medal.

Dziewięć medali w pływaniu dla zawodników IKS Konstancin

Barbara Mazurkiewicz startowała w Mistrzostwach będąc w treningu dużych obciążeń, ponieważ główną imprezą do której przygotowuje się zawodniczka są Europejskie Igrzyska Młodzieży w Gruzji (European Youth Olympic Festival, 25-30.07.2015 r.). Wśród 14 – sto latków w Olsztynie w finale Mistrzostw Polski pływała także Zuzanna Sokół, zajmują 9-te miejsce na 400 m stylem dowolnym.

Tydzień później odbyły się równolegle dwie imprezy rangi mistrzowskiej: Mistrzostwa Polski 15-sto latków Ostrowcu Świętokrzyskim oraz 16-sto latków w Dębicy (10-12.07.2015 r) Wiele radości dostarczyła nam Michalina Pecyna (2000 r.) zdobywając złoty medal na 400 m zmiennym. Warto dodać, że od 2 lat zawodniczka regularnie wygrywa tą konkurencję. W drugim dniu zawodów Michalina sprawiła ogromną niespodziankę zdobywają po raz pierwszy w swojej karierze brązowy medal na dystansie 400 m stylem dowolnym. Natomiast w trzecim dniu imprezy ostatecznie potwierdziła bardzo wysoki poziom przygotowania w konkurencjach wytrzymałościowych, zdobywając brązowy medal na 800 m stylem motylkowym.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Dziewięć medali w pływaniu dla zawodników IKS Konstancin

Największą niespodziankę sprawił trenerowi Maciej Pecyna (1999 r.) na Mistrzostwach w Dębicy. Jego start w zawodach stał pod dużym zapytaniem ponieważ 1,5 m-ca przed zawodami Maciek zerwał więzadła w stawie skokowym i zapadła decyzja o zagipsowaniu nogi. Po konsultacjach z innymi lekarzami i fizjoterapeutami ostatecznie Maciek do samych Mistrzostw przygotowywał się pływając w stabilizatorze, nie używając nóg. Już pierwszego dnia Mistrzostw okazało się że Maciek pływa na wysokim poziomie. Zdobył 6-te miejsce na 100 m stylem motylkowym z doskonałym rekordem życiowym. Drugiego dnia zajął 5- te miejsce na 200 m sposobem zmiennym, co było kolejną niespodzianką, zwłaszcza że Maciek nie mógł pływać w treningu stylem klasycznym, a ten jest decydujący w pływaniu sposobem zmiennym. Ostatni dzień Mistrzostw przyniósł srebrny medal na 200 m stylem motylkowym. W Dębicy startował także w finałach Kacper Lenartowicz w konkurencjach 400 m zmiennym (7 m-ce).

W dyscyplinie pływanie Mistrzostwa Polski rozgrywane są od 14 roku życia. Zawodnicy młodsi startują w zawodach na terenie województwa, a uzyskane wyniki umieszczane są w rankingach ogólnopolskich. Zawodnicy IKS-u Konstancin w wieku 10-13 lat uplasowali się wysoko w rankingach wg stanu na czerwiec 2015 r. Wśród najlepszych znajdują się 11 –sto letnia Patrycja Januszko (1 sze miejsce w stylu klasycznym.), 12 sto letni Jan Rembowski (2 gie miejsce w stylu klasycznym) 13 letni Maciej Raban (2 gie miejsce w stylu grzbietowym)

Dziewięć medali w pływaniu dla zawodników IKS Konstancin

Sezon letni jeszcze się nie skończył. W najbliższy weekend (25-26.07.2015) zawodnicy wystartują w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych w Olsztynie. Spodziewamy się kolejnych medali. Trenerami medalistów i finalistów są Aleksandra i Krzysztof Golon, wielokrotni Mistrzowie Polski w pływaniu w latach 90-tych. Serdecznie zapraszamy do naszego klubu dzieci od 9 roku życia. Zapewniamy szkolenie na mistrzowskim poziomie. Nasza strona www.ikskonstancin.com.pl

Redakcja, 16 lipca 2019