Informacje14 lipca 2017, 20:00,

Dziewczyna warta grzechu - Kino letnie przy wieży w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


14 lipca 2017 roku o godz. 22.00 przy wieży strażackiej za Kinem Uciecha będzie można obejrzeć komedię pt. "Dziewczyna warta grzechu" w reż. Petera Bogdanovicha. 

DZIEWCZYNA WARTA GRZECHU - KINO LETNIE PRZY WIEŻY W GÓRZE KALWARII

Żonaty reżyser teatralny z Broadwayu zakochuje się w prostytutce, która pragnie zostać aktorką. Swoją pracą próbuje ułatwić dziewczynie drogę do kariery. Bogdanovich w pozornie banalnym scenariuszu pokazuje, że komedia może być inteligentna. Podkreśla też talent aktorski Owena Wilsona czy Jennifer Aniston, tak jak zrobił to w 1971 roku z Jeffem Bridgesem w „Ostatnim seansie filmowym”, pozycji obowiązkowej każdego kinomana.
Wstęp wolny. Zapraszamy.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje19 lipca 2017, 07:00,

Muzeum Gminne Stefana Żeromskiego i Jego Rodziny w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Muzeum Gminne Stefana Żeromskiego i Jego Rodziny znajduje się w willi Świt przy ul. Żeromskiego 4, w której pisarz mieszkał wraz z żoną i córką. Muzeum można zwiedzać bezpłatnie w środy, soboty i niedziele, w godz. 10-16 (dni bezdeszczowe). Wcześniej można uzgodnić dokładny termin zwiedzania: tel. 666 700 009 (kustosz), 609 575 014 (fundacja), (22) 717 41 60 (administracja). Zwiedzaniu towarzyszą prelekcje o życiu i twórczości rodziny Żeromskich. Zapraszamy.

MUZEUM GMINNE STEFANA ŻEROMSKIEGO I JEGO RODZINY

Obecnie w zabytkowej willi znajduje się m.in. gabinet Stefana Żeromskiego, z jego biurkiem, fotelem i kanapą. Można również zobaczyć rodzinne pamiątki, fotografie, obrazy, pierwsze wydania książek, a także przedmioty codziennego użytku. Willa Świt została zbudowana w 1913 roku, według projektu architekta Leona Chrzanowskiego, który wybudował ją dla malarza Zdzisława Jasińskiego. W lipcu 1920 roku Stefan Żeromski odkupił willę i mieszkał w niej z żoną i córką do końca życia (zmarł w listopadzie 1925 roku). Pisarz uwielbiał spacerować po letnisku, a także zajmować się ogrodem i domowymi pracami. W willi Żeromscy spędzali wiosnę, lato i część jesieni, dzieląc je między Konstancin i wakacyjne wyjazdy nad morze. Przed zimą przeprowadzali się do Warszawy.

W konstancińskim okresie życia pisarza powstały wybitne dzieła, m.in. dramaty „Ponad śnieg bielszym się stanę”, „Biała rękawiczka”, „Uciekła mi przepióreczka”, słynny reportaż polityczny „Na probostwie w Wyszkowie”, rozprawa o drogach kultury współczesnej „Snobizm i postęp”, dzieło historyczne „Wiatr od Morza”, i koronujące jego twórczość „Przedwiośnie”. Ponadto dwa opowiadania „Wilgę” i „Pomyłki” Żeromski poświęcił właśnie Konstancinowi, opisując w nich m.in. jego przyrodę oraz fascynujący pierwszowojenny cmentarz w Maryninie.

Muzeum prowadzi Konstanciński Dom Kultury we współpracy z Fundacją na Rzecz Utrzymania Spuścizny po Stefanie Żeromskim.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie