Informacje11 maja 2019, 10:00,

Dzień Strażaka w Piasecznie

11 maja 2019 roku o godz. 12.00 Gmina Piaseczno oraz Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Piasecznie zapraszają na uroczyste obchody Dnia Strażaka Miejsce: parking przy ul. Zgoda.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:
- 12:00 Msza święta za strażaków w kościele św. Anny.
- 13:00 Przygotowanie samochodów i sprzętu do pokazów na parkingu przy ul. Zgoda.
- 13:30 Przywitanie jednostek przez władze samorządowe oraz podziękowania dla strażaków.
- 14:00 Pokazy ratownicze dla dzieci i dorosłych: – Prezentacja samochodów oraz sprzętu ratowniczego. – Strażacki tor przeszkód dla dzieci. – Rozstawienie namiotu pneumatycznego i jego zadymienie dymem teatralnym (symulacja ratownictwa ze strefy zadymionej). – Ścianka wspinaczkowa. – Pokaz ratownictwa medycznego. – Cięcie wraku samochodu. – Profilaktyka przeciwpożarowa: informacje, ulotki. – Zabawy w pianie gaśniczej. – Wożenie dzieci strażackim quadem.
- 18.00 Zakończenie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Czasowa organizacja ruchu w związku z wydarzeniem: plik (.pdf)

Informacje11 maja 2019, 12:30,

Wyprzedaż Garażowa na Sparcie w Jazgarzewie

11 maja 2019 roku od godz. 14.30 zapraszamy na Wyprzedaż Garażową podczas której będzie można sprzedać, wymienić, kupić coś ciekawego lub komuś coś oddać. Osoby sprzedające i kupujące uczestniczą w wyprzedaży bez ponoszenia opłat. Każdy uczestnik, może umieścić dobrowolnie dowolną kwotę, która wesprze wyjazd zawodników na obóz letni. Inicjatorami tej akcji są zawodnicy, którzy funduszami ze sprzedaży swoich przedmiotów chcą pokryć przynajmniej część kosztu wyjazdu na obóz letni. Oprócz wyprzedaży, będzie można także odwiedzić kawiarenkę z domowymi ciastami, kawą i herbatą. Dochód ze sprzedaży ciast w całości będzie przeznaczony na dofinansowanie obozu letniego, dla zawodników Sparty Jazgarzew, którzy są w trudniejszej sytuacji finansowej. Miejsce: Stadion LKS Sparta Jazgarzew, ul. Źródlana 9A, Wólka Kozodawska.

Wyprzedaż Garażowa na Sparcie w Jazgarzewie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Koncepcja jest prosta i większości znana – Wyprzedaż Garażowa dla każdej Pani i Pana, dla dużego i małego, byleby trochę chcącego. Przede wszystkim jest to szansa, aby każdy z nas pozbył się niepotrzebnych przedmiotów, które mogą przydać się komuś innemu. Przed nami długi weekend majowy, okazja do wiosennych porządków. Dlatego, uprzątnijcie strychy, garaże, na pewno każdy z Was znajdzie jakieś ciekawe skarby. Ponadto, zaangażujcie swoje dzieci, mogą przygotować stoisko z zabawkami, książeczkami, ciuchami i innymi gadżetami, które są już im nie potrzebne, będą miały przy tym dużo frajdy!

Podsumowując, zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Będzie to również okazja do integracji sąsiedzkiej, rozmów i miło spędzonego czasu. Siła jest w nas: sąsiadach, okolicznych znajomych, przyjaciołach Sparty!

W celu lepszej organizacji, wszyscy pragnący sprzedawać przedmioty proszeni są o przesłanie zgłoszenia mailem na adres: wyprz@spartajazgarzew.pl, wypełnienie formularza lub telefonicznie na numer 501 828 620.