Informacje7 maja 2017, 11:00,

Dzień Strażaka w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie 2017


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


7 maja 2017 roku odbędzie się Dzień Strażaka w Konstancinie-Jeziornie. W programie szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym pokaz musztry paradnej z mażoretkami, koncert orkiestr dętych w amfiteatrze, pokaz ratownictwa medycznego i wystawa sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Zapraszamy na Dzień Strażaka do Konstancina.

DZIEŃ STRAŻAKA W PARKU ZDROJOWYM W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Wielka parada strażackich orkiestr dętych

Świętowanie zaczniemy od wielkiej parada orkiestr dętych, która rozpocznie się wymarszem o godz. 13.30 spod Centrum Handlowego „Stara Papiernia”. Paradne przejście orkiestr, wraz z pocztami sztandarowymi i strażackimi wozami bojowymi, zakończy się w Parku Zdrojowym, gdzie odbędą się główne uroczystości i festyn. O godz. 14.00 w amfiteatrze rozpocznie się msza święta polowa. Po nabożeństwie o godz. 15.15 na placu przy amfiteatrze, podziwiać będziemy pokaz musztry paradnej w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Moderato Warka oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia. Po pokazie musztry odbędzie się uroczysty apel oraz wręczenie odznaczeń dla druhów ochotników. Na zakończenie zaś koncert orkiestr dętych w amfiteatrze, które wykonają aranżacje znanych utworów popowych i rockowych.

Rodzinny piknik w Parku Zdrojowym

W Parku Zdrojowym już od przedpołudnia trwać będzie wielki piknik rodzinny, z atrakcjami dla dzieci i rodziców.Zabawy i konkursy dla dzieci, pokaz ratownictwa medycznego, specjalne pokazy gaśnicze, konkursy strażackie, wystawa samochodów i sprzętu ratowniczo-gaśniczego – to tylko część z licznych, zaplanowanych na ten dzień atrakcji. Będzie też kiermasz, na którym i kupimy różne wyroby rękodzielnicze, produkty eko i bio, oraz smacznie zjemy.

Jubileusz 100-lecia OSP w Skolimowie

W tym roku przypada wyjątkowy jubileusz 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie. Z tego względu, tegoroczny Dzień Strażaka połączony jest z jubileuszem skolimowskich strażaków. Podczas oficjalnej uroczystości jednostka ze Skolimowa zostanie odznaczona Złotym Znakiem Związku OSP RP – odznaczeniem nadawanym przez Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP. W 1917 roku, kiedy powstawała z inicjatywy mieszkańców Skolimowa Ochotnicza Straż Pożarna, strażacy mieli dwa konne wozy strażackie, garażowane w stodołach gościnnych gospodarzy. Dziś 40. osobowy zastęp skolimowskich strażaków wspierają dwa nowoczesne samochody ratowniczo-gaśnicze, stacjonujące w pomieszczeniach własnej remizy. Oprócz walki z ogniem, skolimowscy strażacy usuwają skutki nawałnic, udrożniają ciągi komunikacyjne, jeżdżą do wypadków samochodowych, usuwają powalone drzewa, a także wypompowują wodę z zalanych budynków i terenów. W ubiegłym roku wyjeżdżali do około 80 akcji ratowniczych. Dzień Strażaka będzie okazją, aby im za ten wiek ratownictwa i pomocy podziękować.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje3 maja 2017, 10:04,

Zlikwidowano nielegalną produkcję papierosów w Mysiadle


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W miejscowości Mysiadło policjanci uderzyli w grupę przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Zabezpieczono maszyny do pakowania i foliowania papierosów oraz 260 000 sztuk papierosów. Podczas akcji zatrzymano łącznie 8 obywateli Ukrainy, a wobec 49- letniego mężczyzny podejrzewanego o organizację tego przestępstwa złożono wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu do którego sąd się przychylił.

ZLIKWIDOWANO NIELEGALNĄ PRODUKCJĘ PAPIEROSÓW W MYSIADLE

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową KSP wspólnie z funkcjonariuszami wydziału realizacji i walki z przestępczością gospodarczą rozbili grupę zajmującą się nielegalną produkcją papierosów.

Przeczytaj też: Plantacja 'marihuany' w Lesznowoli? Tak - już zlikwidowana

ZLIKWIDOWANO NIELEGALNĄ PRODUKCJĘ PAPIEROSÓW W MYSIADLE

Zatrzymania łącznie 8 osób w tym 6 kobiet dokonano na terenie posesji w Mysiadle pod Piasecznem . W jednym z budynków znajdował się zakład produkcyjny, gdzie przy użyciu prostych urządzeń zajmowano się pakowali oraz foliowali papierosy. Ujawniono 260 tysięcy sztuk papierosów oraz komponenty służące do ich wytwarzania.

ZLIKWIDOWANO NIELEGALNĄ PRODUKCJĘ PAPIEROSÓW W MYSIADLE

Podczas akcji zatrzymano 8 osób narodowości ukraińskiej w tym 6 kobiet w wieku od 30 do 47 lat, a także 2 mężczyzn w wieku od 44 i 49 lat, wszystkim postawiono zarzuty karne, a wobec 49 - latka policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Piaseczna złożyli do prokuratora wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd do wniosku się przychylił i na najbliższe trzy miesiące mężczyzną trafił do aresztu. Jest on podejrzewany o zorganizowanie tego nielegalnego przedsięwzięcia, grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary grzywny.

ZLIKWIDOWANO NIELEGALNĄ PRODUKCJĘ PAPIEROSÓW W MYSIADLE

Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłacenia podatku oraz akcyzy 220 tysięcy złotych.

ZLIKWIDOWANO NIELEGALNĄ PRODUKCJĘ PAPIEROSÓW W MYSIADLE

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

ZLIKWIDOWANO NIELEGALNĄ PRODUKCJĘ PAPIEROSÓW W MYSIADLE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie