Informacje23 lipca 2016, 10:00,

Dzień Sportu w Piasecznie z okazji Światowych Dni Młodzieży ŚDM 2016

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Piaseczno serdecznie zaprasza pielgrzymów i mieszkańców 23 lipca 2016 roku do udziału w Dniu Sportu z okazji Światowych Dni Młodzieży. Impreza sportowa odbędzie się na Stadionie Miejskim GOSIR Piaseczno przy ul. 1-go Maja 16.

DZIEŃ SPORTU W PIASECZNIE Z OKAZJI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY ŚDM 2016

Program imprezy Dzień Sportu 2016:
10.00 - przyjmowanie zgłoszeń,
11.00 - oficjalne otwarcie imprezy,
11.15 - „Turniej Przyjaźni” – piłka nożna (tylko dla drużyn parafialnych),
11.15 - „Bieg Pielgrzyma” – indywidualny, dystans 1 km,
11.45 - „Sztafeta Parafialna” - 4 x 400 m,
12.30 - podsumowanie wyników, wręczenie nagród,
13.00 - zakończenie imprezy.

Trwają zapisy na Bieg Pielgrzyma oraz Sztafetę Parafialną. Zainteresowanych prosimy o zapisy na stronie Stowarzyszenia Rekreacyjno - Sportowego „KONDYCJA” www.kondycja.com.pl/bieg-pielgrzyma/ Dla każdego uczestnika Dnia Sportu przygotowano pamiątkowy medal. Szczegółowe regulaminy "Turnieju Przyjaźni" i "Biegu Pielgrzyma" dostępne są na stronie GOSiR Piaseczno - gosir-piaseczno.pl.

Informacje23 lipca 2016, 10:00,

Modernizacja drogi do Solca

Jedna z bardziej ruchliwych dróg powiatowych 2811W łącząca gminę Góra Kalwaria z Konstancinem-Jeziorną, znajdująca się na trasie Solec – Szymanów – Borowina – Konstancin, doczekała się w końcu modernizacji.

MODERNIZACJA DROGI DO SOLCA

Na modernizowany odcinek o długości ponad 2 km powiat wyda prawie 4 mln zł. Warto zaznaczyć, że 1,1 mln zł Powiat Piaseczyński pozyskał z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Prace od skrzyżowania z drogą krajową nr 79 w kierunku Szymanowa ruszą rano 23 lipca. Odcinek zostanie zamknięty na ok. trzy tygodnie, dlatego należy liczyć się z utrudnieniami. Objazd będzie wyznaczony przez Solec. Nowością będzie zupełnie nowa dwukierunkowa ścieżka rowerowa z chodnikiem o szerokości 3,5m, która ze względów bezpieczeństwa od strony rowów odgrodzona będzie balustradą.

Modernizacja drogi do Solca

– To jedna z najbardziej ruchliwych i potrzebnych dróg na terenie Góry Kalwarii i Konstancina. Ruch samochodowy oraz pieszy i rowerowy jest tu wyjątkowo duży. Między innymi dlatego zdecydowaliśmy o budowie tak szerokiej infrastruktury drogowej - mówi Arkadiusz Strzyżewski, Wicestarosta Piaseczyński. Będzie to druga taka ścieżka w gm. Góra Kalwaria, i druga przy drodze powiatowej.

Przeczytaj też: W centrum Góry Kalwarii zostaną wybudowane kamienice. Jak będą wyglądać? [ZDJĘCIA]

Modernizacja drogi do Solca

Zamówienie obejmuje kompleksową przebudowę jezdni wraz z nową podbudową, przebudowę istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych, budowę chodnika i ścieżki rowerowej. W zakres robót wchodzi ponadto wycinka kolidujących drzew, roboty ziemne, i odtworzenie rowów.

Modernizacja drogi do Solca

- Remont całego odcinka jednej z najbardziej uczęszczanych i zniszczonych dróg powiatowych staje się faktem – dodaje Arkadiusz Strzyżewski

Starostwo Powiatowe w Piasecznie