Informacje23 czerwca 2007, 00:00,

Dzień Ojca - wyraź w tym dniu miłość do swojego taty

Dzień Ojca to oficjalnie obchodzone święto, niestety mniej znane niż Dzień Matki. W Polsce jest obchodzone 23 czerwca, a pomimo dość długiej historii samego święta, w naszym kraju pojawiło się ono dopiero w 1965 roku. Dzień Ojca to święto dla dzieci, które chcą uczcić i wyrazić miłość do swoich ojców. Nie zapomnij w tym dniu o uśmiechu dla swojego taty!

Dzień Ojca z reguły jakoś ludziom umyka. Z niezrozumiałych przyczyn, nie jest tak bardzo popularny jak Dzień Matki, a przecież ojcowie też są bardzo ważni. Ich rola nie sprowadza się wyłącznie do spłodzenia dziecka. Wielu Ojców wkłada wysiłek w kształtowanie i wychowywanie swojego dziecka. Warto, aby dzieci pamiętały o Dniu Taty. Jeśli Twoje dziecko nie pamięta o nim, przypomnij mu i zaproponuj nawet jakiś pomysł na drobny upominek czy po prostu laurkę. Podarujmy dla naszych tatusiów prezenty, upominki, laurki i kwiaty, napiszmy wiersz oraz złóżmy życzenia.

Dzień Ojca 23 czerwca
kliknij aby powiększyć

Niestety nie słyszeliśmy o obchodach Dnia Ojca w naszym regionie. Z uwagi, że mieszkamy w sąsiedztwie Warszawy, chcemy Wam polecić świętowanie Dnia Ojca w Warszawie. Warszawa zaprasza wszystkich tatusiów i ich dzieci do skorzystania z bogatej oferty przygotowanej w ramach akcji: Docenić Ojca. Akcja Docenić Ojca organizowana przez Urząd m.st. Warszawy we współpracy z partnerami i ma na celu podkreślenie znaczenia roli ojca w rodzinie, a także promowanie wspólnego spędzania czasu Ojców i dzieci. Czas spędzony w towarzystwie taty jest momentem, w którym przekazywane są wzorce zachowań, wartości i normy, dlatego chcemy, aby czerwiec był miesiącem, w którym bogata oferta kulturalna i sportowa stolicy zachęci mężczyzn do wspólnych zajęć z dziećmi. Podczas kilku dni czerwca będzie można, bezpłatnie lub za symboliczną kwotę, odwiedzić niektóre warszawskie galerie i muzea, skorzystać z hal i basenów w ośrodkach sportowych. Szczegóły oraz spis placówek biorących udział w akcji Docenić Ojca znajdziecie w załączniku PDF: link

Wszystkim Ojcom życzymy dużo szczęścia, miłości, a przede wszystkim wyrozumiałości dla swoich pociech. życzymy Wam udanego Dnia Ojca!

Jeżeli słyszeliście o jakiś imprezach w związku z Dniem Ojca, które organizowane są w naszym regionie, to napiszcie nam o tym w komentarzu pod tą informacją.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu powiat piaseczyński - Piaseczno i okolice
Tematy:

Informacje24 czerwca 2007, 00:00,

Dom Aukcyjny Hess zaprasza na drugą aukcję w Tomicach

Tomice koło Góry Kalwarii, przy zbiegu ulic Sosnowej i Brzozowej, to tam powstał Dom Aukcyjny HESS, w którym 16 czerwca 2007 roku (sobota) zorganizowano pierwszą aukcję. Aukcja rozpoczęła się zgodnie z planem o godzinie 17:00 Wystawiono ponad 100 artykułów (między innymi ubrania, książki, zabawki, klosze, drukarkę, laptopa, mikrofalę, sprzęt sportowy etc.). Kilka z wystawionych przedmiotów znalazło swoich nabywców - ciekawostką były przedmioty sprzedane za wywoławczą cenę 5-ciu zł, znalazły się tam między innymi: nowe płetwy, antena zewnętrzna, przedwojenne mydła w oryginalnym opakowaniu, 2 kapelusze, pochodnie ogrodowe, stary mechanizm do zegara itp.

Na najbliższej aukcji, która odbędzie się już 30 czerwca 2007 roku, niewątpliwą ciekawostka będzie mini bar (ok 2m x 2m) wystawiony na licytację bez ceny minimalnej, co oznacza, że może zostać sprzedany nawet za wywoławczą cenę 5zł!

Dom Aukcyjny HESS
kliknij aby powiększyć

W Domu Aukcyjnym Hess kupisz lub sprzedaż rzeczy nowe i używane. £atwo, bezpiecznie i w dobrej cenie. Przyjdź i zobacz. Tylko w Domu Aukcyjnym HESS ceny wywoławcze już od 5 złotych. Więcej informacji o Domu Aukcyjnym HESS przeczytacie w poprzedniej informacji: Dom Aukcyjny Hess.

Jak się z nami skontaktować? Telefonicznie: poniedziałek - piątek (8:00 - 19:00 tel.: 0506 504 833), e-mail: kasiahendren@hotmail.com Zapraszamy serdecznie w najbliższą sobotę 30 czerwca 2007 roku do Domu Aukcyjnego Hess.
autor/źródło: Kasia Hendren - Dom Aukcyjny HESS