Informacje6 marca 2008, 00:00,

DZIEń KOBIET w Galerii Handlowej Auchan Piaseczno

Z okazji Dnia Kobiet Galeria Auchan Piaseczno przy ul. Puławskiej w Piasecznie, zaprasza wszystkie Panie na profesjonalne porady kosmetyczne firmy Avon. W tym czasie bogata oferta sklepów na terenie Galerii Handlowej, pomoże Panom wybrać odpowiedni podarunek dla swoich ukochanych. Zapraszamy na Dzień Kobiet do Galerii Handlowej, mieszczącej się przy Auchan w Piasecznie.

Dzień Kobiet w Galerii Handlowej Auchan Piaseczno

W najbliższy weekend Galeria Auchan Piaseczno przygotowała atrakcyjne niespodzianki dla mieszkanek Warszawy, Piaseczna i okolic. W dniach od 7 do 9 marca 2008 roku, powstanie tu specjalne stoisko Avon, przy którym wszystkie Panie otrzymają bezpłatne porady kosmetyczne. W ramach Wielkiej Kampanii życia, będą również mogły wziąć udział w akcji informacyjnej dotyczącej samobadania piersi.

Na stoisku Avon wizażystka tej firmy doradzi, jak właściwie dbać o cerę oraz przedstawi aktualne trendy w kolorystyce. Panie będą mogły, także skorzystać z bezpłatnego makijażu dobranego do ich typu urody. Pierwsze Klientki stoiska otrzymają na pożegnanie drobny firmowy upominek. Poradom kosmetycznym towarzyszyć będzie akcja informacyjna propagująca samobadanie piersi, w ramach Wielkiej Kampanii życia. Na stosiku Avon, będzie można kupić produkty związane z Kampanią. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na profilaktykę raka piersi.

Podczas, gdy Panie będą poddawać się darmowym zabiegom kosmetycznym, Panowie będą mieli czas na wybór podarunków dla swoich ukochanych. W "ozłoceniu" partnerki pomoże im wizyta w salonach jubilerskich Natalia Gold i Jubitom. Po uwielbiane przez wszystkie kobiety perfumy zapraszamy do Marionnaud Perfumeries, a po nowości z kolekcji wiosennej m.in. do Reserved, Orsay'a, H&M, Monnari czy Baty. Przygotowaniem wspaniałego bukietu zajmą się oczywiście kwiaciarki z Aga Flowers.

Informacje o Galerii Auchan Piaseczno: Galeria Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46 - centrum handlowe należące do Auchan Polska Sp. z o.o. - została otwarta w 1996 roku. Od tego czasu kompleks był dwukrotnie rozbudowywany - w 1999 roku i 2006 roku. Przez siedem dni w tygodniu klienci mają do dyspozycji blisko 50 sklepów i punktów usługowych. Na terenie Galerii mieszczą się również restauracje i kawiarnie z bogatą ofertą kulinarną. W sąsiedztwie znajduje się stacja benzynowa Auchan, centrum usługowe Norauto oraz hipermarket budowlano - dekoracyjny Leroy Merlin. Centrum jest w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji klientów jest również całkowicie bezpłatny parking na 2400 miejsc. Godziny otwarcia Galerii Handlowej w Auchan Piaseczno: poniedziałek – sobota (9:00–21:00), niedziela: (9:00–20:00). Informację o Dniu Kobiet w Galerii Handlowej Auchan Piaseczno otrzymaliśmy od firmy Effective Public Relations. Zapraszamy na Dzień Kobiet.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO

Popularny: 600 odsłonInformacje3 marca 2008, 00:00,

Rodzina Zastępcza - Centrum Pomocy Rodzinie Piaseczno

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego www.piaseczno.pl poinformowało, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Piasecznie zaprasza wszystkie osoby pragnące stworzyć dom dzieciom pozbawionym trwale lub czasowo opieki rodzicielskiej. Centrum pomoże przygotować się do roli rodziny zaprzyjaźnionej, rodziny zastępczej lub zawodowej rodziny zastępczej. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie udziela również podstawowych informacji na temat organizowania zastępczych środowisk rodzinnych.

Przyjmując dziecko do rodziny zastępczej opiekunowie mają prawo do:
- uzyskania w miarę możliwości informacji o przyjmowanym dziecku, jego sytuacji rodzinnej, stanie zdrowia, specyficznych potrzebach,
- reprezentowania dziecka w dochodzeniu świadczeń przeznaczonych na zaspokojenie potrzeb związanych z jego utrzymaniem, w tym alimentów, renty rodzinnej, zasiłku pielęgnacyjnego,
- kontaktu z dzieckiem przed umieszczeniem w rodzinie zastępczej,
- wsparcia ze strony Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w rozwiązywaniu problemów związanych z opieką nad przyjętym do rodziny dzieckiem,
- pomocy pieniężnej na częściowe pokrycie kosztów utrzymania dziecka umieszczonego w rodzinie zastępczej.

Rodzina Zastępcza

Pełnienie funkcji rodziny zastępczej może być powierzone małżonkom lub osobie niepozostającej w związku małżeńskim, jeżeli osoby te spełniają następujące warunki:
- dają rękojmię należytego wykonywania zadań rodziny zastępczej,
- mają stałe miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
- korzystają z pełni praw cywilnych i obywatelskich,
- nie są lub nie były pozbawione władzy rodzicielskiej, nie są ograniczeni we władzy rodzicielskiej ani też władza rodzicielska nie została im zawieszona,
- wywiązują się z obowiązku łożenia na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby, gdy ciąży na nich taki obowiązek z mocy prawa lub orzeczenia sądu,
- nie są chore na chorobę uniemożliwiającą właściwą opiekę nad dzieckiem, co zostało stwierdzone zaświadczeniem lekarskim,
- mają odpowiednie warunki mieszkaniowe oraz stałe źródło utrzymania,
- uzyskały pozytywną opinię ośrodka pomocy społecznej właściwego ze względu na miejsce zamieszkania,
- odbyły szkolenie dla rodzin zastępczych i uzyskały zaświadczenie kwalifikacyjne; szkolenia są bezpłatne (uczestnicy ponoszą tylko koszty materiałów dydaktycznych).

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Piasecznie
ul. Chyliczkowska 20