Informacje4 czerwca 2016, 11:00,

DZIEŃ DZIECKA Z CIUCHCIĄ 2016

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa zaprasza dzieci z rodzicami na DZIEŃ DZIECKA Z CIUCHCIĄ, który odbędzie się w dniach 4 i 5 czerwca 2016 roku. Organizatorzy przewidzieli dla dzieci dużo atrakcji. Obowiązuje rezerwacja na stronie internetowej: www.kolejka-piaseczno.pl

DZIEŃ DZIECKA Z CIUCHCIĄ 2016

Informacje9 czerwca 2016, 15:00,

VI YOUTHFESTIVAL Młodzieżowy Festiwal Muzyki Kameralnej

W dniach 9-12 czerwca 2016 roku zapraszamy do Konstancina na VI YOUTHFESTIVAL czyli Młodzieżowy Festiwal Muzyki Kameralnej pod nazwą „EUROPEJSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE”. Impreza ta, to spotkania młodzieży grającej i śpiewającej w zespołach kameralnych o różnorodnym składzie. Jej celem jest popularyzacja gry zespołowej, a także wymiana doświadczeń oraz integracja młodzieży różnych krajów europejskich. Pierwszy YOUTHFESTIVAL odbył się w roku 2008.

VI YOUTHFESTIVAL Młodzieżowy Festiwal Muzyki Kameralnej

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Organizatorem Festiwalu jest Szkoła Muzyczna I Stopnia w Konstancinie-Jeziornie. Impreza organizowana jest przy współpracy: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej, Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstancińskiego Domu Kultury a także przy wsparciu sponsorów i darczyńców.

W ramach festiwalu odbędą się koncerty, prezentacje zespołów, warsztaty orkiestrowe i chóralne. W tym roku na festiwal przyjedzie ponad setka uczestników z kilku miast europejskich. W tym z miast partnerskich Konstancina – Jeziorny: Hranice - Czechy, Leidschendam-Voorburg – Holandia, SaintGermain en Laye - Francja, Pisogne - Włoch, Krzemieniec- Ukraina a także młodzież Litwy i Niemiec i oczywiście zespoły z Polski.

Festiwal potrwa przez cztery dni od czwartku do niedzieli. Zespoły zaprezentują się podczas dwóch Koncertów PREZENTACJI: w piątek 10.06.2016 o godz. 15.00 i w sobotę 11.06.2016 o godz.10.00. Prezentacje zespołów odbędą się w sali koncertowej KDK „Hugonówka” w Konstancinie-Jeziornie. W sobotę 11.06.2016r na godz. 18.00 zaplanowano koncert towarzyszący, który w tym roku ma uroczysty charakter Koncertu Jubileuszowego ponieważ uświetni on rocznice współpracy z miastami: Leidschendam-Voorburg i Hranice. Koncert odbędzie się na scenach Konstancińskiego Domu Kultury „Hugonówka”.

W czasie trwanie festiwalu wszyscy uczestnicy biorą udział w warsztatach orkiestrowych lub chóralnych prowadzonych przez wybitnych dyrygentów-pedagogów. Zwieńczeniem festiwalu będzie KONCERT FINAŁOWY w niedzielę 12.06.2016 roku o godz.16.00 w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym, na którym wystąpi chór i orkiestra festiwalowa z udziałem wszystkich uczestników. W programie koncertu między innymi utwory kompozytorów polskich i muzyka filmowa.

Mamy nadzieję, że podobnie jak w latach poprzednich, zarówno dla uczestników jak też dla publiczności festiwalowej będą to niezapomniane przeżycia i wrażenia artystyczne.

YOUTHFESTIVAL MŁODZIEŻOWY FESTIWAL MUZYKI KAMERALNEJ

YOUTHFESTIVAL 2016 - RAMOWY PLAN WYDARZEŃ

czwartek, 09 czerwca 2016 - rejestracja uczestników od godz.15.00
- POCZĄTEK FESTIWALU - spotkanie informacyjne/ 16:00