Informacje3 czerwca 2017, 09:00,

Dzień Dziecka w Planeta Zalesie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Planeta Zalesie wraz z Action Sports Sp. z o.o. organizuje Dzień Dziecka pod patronatem Burmistrza Piaseczna oraz Starostwa Powiatowego w Piasecznie w sobotę 3 czerwca 2017 r.

DZIEŃ DZIECKA W PLANETA ZALESIE

Podczas obchodów Dnia Dziecka dostępne będą liczne atrakcje dla najmłodszych, a także ciekawe aktywności sportowo-relaksacyjne dla dorosłych. Planeta Zalesie zaprasza gości od 11:00, część oficjalna rozpoczyna się otwarciem o godzinie 13:00 i trwać będzie do godziny 17:00. Planeta Zalesie zamknie swoje podwoje w późnych godzinach wieczornych. – Udało nam się zaprosić do współpracy instytucje państwowe jak również organizacje prywatne i społeczne. To dzięki ich zaangażowaniu odwiedzający Planetę Zalesie będą mogli skorzystać z licznych atrakcji – mówi Konrad Tomaszuk, prezes Action Sports Sp. z o.o.

Pierwszą z takich atrakcji będzie strefa bezpiecznego uczestnika ruchu, z symulatorem dachowania, zderzenia, alko-goglami, przygotowana przez załogę Posterunku Policji w Zalesiu Górnym wraz z prezentacją pracy policji. Oficerowie przy okazji prezentacji będą rozdawać dzieciom prezenty i gadżety, związane z bezpieczeństwem na drodze.

Kolejna atrakcja to stanowisko Off-Road prowadzone przez ITD Grupa, z Żabieńca, gdzie będą prezentowane samochody terenowe 4×4 i quady. Dzieci będą miały możliwość wsiąść do auta terenowego lub na quada. Będzie także możliwość przejażdżki „melexem”.

Demonstracja codziennej służby Straży Pożarnej na przykładzie wozu strażackiego to następna aktywność, organizowana we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. Straż pożarna będzie miała do dyspozycji eksponat wozu strażackiego z 1938 roku.

Szkółka łucznicza prowadzona przez KS Hubertus z Zalesia Górnego umożliwi dzieciom spróbować swoich sił w tej egzotycznej dziedzinie sportu.

Punkt medyczny prowadzony przez firmę HeartSaver prezentował będzie karetkę pogotowia i jej wyposażenie oraz prowadził będzie szkolenie z pierwszej pomocy, jednocześnie zabezpieczając medycznie imprezę. Dostępna będzie jazda konna na kucykach.

Pokaz wielkich baniek mydlanych przygotowany zostanie przez firmę Edukacja Przygodowa Janka Eberta z Zalesia Górnego. Wśród atrakcji znajdzie się też stoisko personalnych pojazdów elektrycznych prowadzone przez sklep internetowy 2Ride.pl, który zajmuje się ich sprzedażą. Wystawione będą pojazdy przeznaczone dla profesjonalistów, turystów i innych użytkowników, którzy na co dzień pokonują duże odległości. WakePark Zalesie zapewni dużo wrażeń dla starszych dzieci.

Ponadto organizatorzy zaplanowali zabawy i gry plenerowe, prowadzone przez Harcerzy Szczepu Watra z Zalesia Górnego:
- poszukiwanie skarbów – dla odkrywców atrakcyjne nagrody
- konkurs w budowaniu szałasów
- zawody w rzucaniu kaczek do wody z nagrodami
- wyścigi rowerów wodnych z nagrodami

Oprócz tego dostępne będą:
- zawody minigolfa z nagrodami
- malowanie buziek
- warsztaty plastyczno-malarskie

Oczywiście cały czas do dyspozycji gości dostępne będą stałe atrakcje Planety Zalesie:
– Park tematyczny stworzony przez Samochodyfilmowe.pl
– Liczne atrakcje dla dzieci, takie jak dmuchane zjeżdżalnie, eurobangee, kule wodne, mini golf
– Zewnętrzna sala zabaw – małpi gaj, dla najmłodszych, ze zjeżdżalniami i dużym basenem wypełnionym piłkami
– Zjeżdżalnia pontonowa
– Kolejka – ciuchcia elektryczna wraz z wagonikami obwożąca dzieci i rodziców po terenie
– Wypożyczalnia gokartów, elektrycznych pojazdów
– Wypożyczalnia bajkowych rowerów wodnych i kajaków

Na terenie Planety Zalesie dostępne będą punkty gastronomiczne:
– Zalesiolandia oferuje dania typu fastfood oraz lody, watę cukrową, napoje.
– “Fan+Azja” to autobus z kuchnią azjatycką fusion, czyli zabawa smakami Azji w nowoczesnym wydaniu.
– Zaleśnikarnia jest foodtrackiem, w którym można skosztować naleśniki zarówno w wytrawnych smakach, jak i na słodko. Foodtrack oferuje, także pierożki, ciasta oraz napoje.
– Bar Centralny, tutaj goście mają okazje spożyć między innymi dania z grilla, napoje i lody.
– Beach Bar, ugości pizzą, przekąskami, napojami i lodami.

Impreza prowadzona będzie przez DJ’a, konferansjera i muzyka Michała Kisielewskiego Kolorofonia z Piaseczna, który będzie nawigował gości pośród atrakcji i konkursów przy akompaniamencie muzyki. A tak naprawdę… w głębi duszy …wszyscy jesteśmy dziećmi i każdemu z nas należy się zabawa. Zapraszamy!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje2 czerwca 2017, 16:00,

Noc Bibliotek w Piasecznie 2017


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

2 czerwca 2017 roku zapraszamy wszystkich do udziału w Nocy Bibliotek. Startujemy o godzinie 18:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 49.

NOC BIBLIOTEK W PIASECZNIE 2017

Na uczestników czeka moc atrakcji:
- prelekcja dr. Marka Sikorskiego "Walka rycerzy ze smokami. Zagadka pewnego mitu" połączona z wystawą o smokach i rycerzach,
- prezentacja robotów Dash, Finch i LOFI,
- gry bitewne.

Zapisy pod numerami telefonów: 22 756 73 58 i 22 735 11 37 lub mailowo: wypozyczalnia@biblioteka-piaseczno.pl i dzieci@biblioteka-piaseczno.pl Liczba miejsc ograniczona!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie