Informacje17 stycznia 2011, 00:00,

Dzień Dawcy Szpiku w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

29 stycznia 2011 roku w Centrum Medycznym CMP w Piasecznie - Fundacja DKMS Polska przeprowadzi Dzień Dawcy Szpiku. Inicjatorem organizacji akcji jest Prezes Centrum Medycznego CMP, który wraz z częścią swojego zespołu już zarejestrował się jako potencjalny dawca szpiku i chce rozpropagować idee dawstwa szpiku wśród mieszkańców Piaseczna. Patronat honorowy nad akcją objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno i Starosta Powiatu Piaseczyńskiego.

Dzień Dawcy Szpiku w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

Akcja jest otwarta dla wszystkich, którzy zechcą zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:
Data: 29 stycznia (sobota) 2011 r.
Godzina: 10.00 – 16.00
Miejsce: Centrum Medyczne Puławska Sp. z o.o.
Adres: ul. Puławska 33 (wjazd od ul. Energetycznej), Piaseczno

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie – to szansa, aby uratować komuś życie!

Kto może zostać dawcą? Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na pobraniu 4 ml krwi i zajmuje tylko chwilę. Na podstawie pobranej krwi zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Więcej informacji o zostaniu dawcą: Fundacja DKMS: www.dmks.pl, tel.: (22) 331 01 47, email: fundacja@dkms.pl

Więcej informacji w CMP Piaseczno udziela: Danuta Awolusi – Centrum Medyczne Puławska Sp. z o.o. e-mail: danuta.awolusi@cmp.med.pl , tel. + 48 723 436 430 infolinia: 0801 412 414
autor/źródło: Centrum Medyczne CMP
Tematy:

Informacje17 stycznia 2011, 00:00,

Technikum Nr 1 w Piasecznie, 6 miejsce na Mazowszu, 20 miejsce w Polsce według rankingu edukacyjnego Perspektyw

W rankingu edukacyjnym Perspektyw opublikowanym w Rzeczypospolitej z dnia 12 stycznia 2011 r. Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 z Piaseczna zajęło bardzo wysokie miejsca. Pod uwagę brane były wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych, przedmiotów dodatkowych, udział w olimpiadach. W zestawieniu najlepszych techników na terenie województwa mazowieckiego zajęliśmy 6 miejsce i jako jedyni z powiatu piaseczyńskiego znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce. W zestawieniu ogólnopolskim zajęliśmy 33 miejsce, wśród 200 techników, które zakwalifikowały się do rankingu. Biorąc pod uwagę tylko wyniki egzaminów maturalnych uplasowaliśmy się na 20 miejscu w Polsce.

Technikum Nr 1 w Piasecznie, 6 miejsce na Mazowszu, 20 miejsce w Polsce

Tak wysoka pozycja jest efektem wspólnych działań nauczycieli, uczniów i starostwa piaseczyńskiego. Techniczne kierunki kształcenia wymagają przyswojenia rozszerzonej wiedzy z matematyki i fizyki, dodatkowe zajęcia z tych przedmiotów dla uczniów klas pierwszych i drugich służą przygotowaniu w kierunku kształcenia technicznego, co procentuje również dobrymi wynikami egzaminu maturalnego. Wszystkie wymienione czynniki ze szczególnym uwzględnieniem zaangażowania nauczycieli zaprocentowały wiedzą i umiejętnościami uczniów oraz dużym przyrostem wiedzy.
autor/źródło: Zespół Szkół Nr 1 w Piasecznie - www.zs1piaseczno.pl
Tematy:Piaseczno