Informacje28 stycznia 2014, 00:00,

Dziedzictwo kulturowe - Piaseczno i okolice - wystawa malarstwa Marco Jaxy i Pawła Bera

Muzeum Regionalne w Piasecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Marco Jaxy i Pawła Bera pt.: Dziedzictwo kulturowe - Piaseczno i okolice, który odbędzie się 31 stycznia 2014 roku o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym przy Placu Piłsudskiego 10 w Piasecznie. Wystawę będzie można oglądać od 1 do 23 lutego 2014 roku w godzinach pracy Muzeum tj.: od środy do piątku w godz. 9.00-17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 9.00-15.00

DZIEDZICTWO KULTUROWE - PIASECZNO I OKOLICE - WYSTAWA MALARSTWA MARCO JAXY I PAWŁA BERA

Marco Jaxa i Paweł Ber, artyści od lat związani z Ziemią Piaseczyńską, starają się w bezpośredni sposób przekazać odbiorcy piękno Powiatu Piaseczyńskiego, malując interesujące zakątki oraz przyrodę stanowiącą nieodłączny element krajobrazu kulturowego. Często malarstwo obu Panów podparte jest historią Piaseczna oraz jego mieszkańców. Malując zabytki kultury Żydowskiej, zwyczaje ale także ludzi, którzy na stałe wpisali się w karty historii Piaseczna, pragną utrwalić pamięć o mieście, którego dziś już nie znamy. Celem artystów jest propagowanie Piaseczna i jego okolic. Jaxa i Ber utrwalają unikatowe chwile refleksów świetlnych, ukazujących w jedyny, bo nietypowy sposób krajobraz, roślinność, faunę, daną strukturę czy ciekawą konstrukcję architektoniczną.

Prace Marco Jaxy i Pawła Bera były wystawiane na wernisażach w Citta Sant' Angelo, Francavilla Al MAre, Tolentino we Włoszech , Missisauga w Kanadzie. Część prac artystów znajduje się w prywatnych kolekcjach między innymi we Włoszech, Luxemburgu , Kanadzie, Anglii, Indiach, Indonezjii. Wystawa , która odbędzie się w Muzeum Regionalnym w Piasecznie będzie podróżą do czasów dawnych, oprócz malarstwa na wystawie będzie można podziwiać przedmioty użytku codziennego, którymi posługiwali się mieszkańcy okolicznych terenów w dawnych latach.
autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego gminy Piaseczno

Informacje28 stycznia 2014, 00:00,

FERIE ZIMOWE Z GOK LESZNOWOLA

W dniach 17 lutego - 2 marca 2014 roku (w dni powszednie) w godz. 10.00-16.00 odbędzie się coroczna feryjna akcja - Zima z GOK Lesznowola. Zapisy na półkolonie dla dzieci w wieku szkolnym już od 2 lutego na miejscu w świetlicach: Mysiadło, Nowa Iwiczna, Wólka Kosowska, Władysławów. Opłata: 70 zł./tydz. UWAGA: Z powodu zimowych ferii pozostałe zajęcia cykliczne będą zawieszone. Spędź ferie zimowe z GOK Lesznowola!

FERIE ZIMOWE Z GOK LESZNOWOLA
autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego gminy Lesznowola