Informacje25 kwietnia 2019, 16:00,

Dziecko Rosmary w Klubie Filmowym Rewers w Józefosławiu

25 kwietnia 2019 roku o godz. 18.00 w ramach Klubu Filmowego "Rewers" odbędzie się projekcja filmu pt. "Dziecko Rosmary" z 1968 r. Gościem specjalnym będzie Artur Zaborski - krytyk filmowy, były redaktor działu film w kwartalniku „Fragile”, film w portalu Onet.pl, później rozpoczął pracę w redakcji Stopklatki, najpierw jako redaktor, następnie szef działu recenzji, w końcu – redaktor naczelny. Publikuje w Polsce (m.in. „Wprost”, „Pani”, Interia.pl, „Przegląd”, „Dziennik. Gazeta Prawna”, „Zwierciadło”), USA (Fandor) i Kanadzie (MonteCristo Magazine). Juror festiwali, redaktor naczelny katalogu festiwalu AfryKamera, moderator dyskusji i spotkań z twórcami, prowadzący premiery filmowe, wykładowca Uniwersytetu III Wieku, współautor książek o tematyce kulturalnej. Organizatorzy: Stowarzyszenie „Pomysł na Józefosław”, Centrum Kultury w Piasecznie, Biblioteka Miasta i Gminy Piaseczno. Miejsce: Józefosław, filia Biblioteki Publicznej, ul. Julianowska 67A. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Dziecko Rosmary w Klubie Filmowym Rewers w Józefosławiu

Informacje25 kwietnia 2019, 16:30,

Klub Miłośników Kultury Francuskiej w Konstancinie-Jeziornie

25 kwietnia 2019 roku o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie w ramach Klubu Miłośników Kultury Francuskiej nt. „Genre mixte”, czyli o ogrodach. Gościem spotkania będzie Agnieszka Morawińska, historyk sztuki i krytyk, tłumaczka i zapalony muzealnik: dyrektor Zachęty Narodowej Galerii Sztuki (2001-2010) oraz Muzeum Narodowego w Warszawie (2010-2018), gdzie wcześniej przez kilkanaście lat była kuratorem Galerii Sztuki Polskiej. Odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz francuskim Orderem Sztuki i Literatury. Autorka wielu publikacji oraz wystaw „Artystki polskie”, „Malarstwo Polskie w czasach Fryderyka Chopina”, „Przedwiośnie. Polska 1880-1920” (Bruksela, Europalia 2001), „Malarstwo polskie XXI wieku” (Zachęta), „Inwazja dźwięku”. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Klub Miłośników Kultury Francuskiej w Konstancinie-Jeziornie