Informacje4 kwietnia 2007, 00:00,

Dzieci i młodzież z Góry Kalwarii znajdą pomoc w świetlicy


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Rok temu w Górze Kalwarii powstała świetlica, w której dzieci mogą odrabiać lekcje, podszkolić się i pobawić. Placówka działa we wtorki i czwartki miedzy godziną: 15:00 a 18:00, w salkach parafialnych Księży Marianów. Pomocy w nauce udzielają głównie uczniowie LO i LE z Góry Kalwarii oraz nauczyciele i studenci.

źródło informacji: gazeta Nad Wisłą
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Napisz komentarz

Informacje4 kwietnia 2007, 00:00,

Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski stracił mandat


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski stracił mandat. Odebrał mu go wojewoda. Radni nie chcieli tego zrobić, mimo że burmistrza w styczniu skazał sąd. - Wojewoda wydał we wtorek zarządzenie stwierdzające wygaszenie mandatu burmistrza Piaseczna Józefa Zalewskiego - poinformował wczoraj Maksym Gołoś, jego rzecznik.

Mandat Zalewskiego powinni wygasić piaseczyńscy radni, bowiem sąd w styczniu uznał, że burmistrz Piaseczna złamał prawo, nie wpisując cztery lata temu w oświadczeniu majątkowym, iż społecznie pełnił funkcję prezesa miejscowego klubu sportowego. Zdaniem sądu powinien to zrobić, bo klub prowadził działalność gospodarczą, więc automatycznie oznacza to, że do takiej działalności powinien przyznać się i burmistrz.

Radni bronią jednak burmistrza. W styczniu odmówili wygaszenia jego mandatu. W lutym wojewoda kazał im to zrobić. W marcu podjęli uchwałę o wstrzymaniu się z wykonaniem nakazu do czasu rozpatrzenia sprawy przez wojewódzki sąd administracyjny. Dlatego wojewoda sam unieważnił mandat Zalewskiego.

Popierająca burmistrza rada ma 30 dni na zaskarżenie decyzji wojewody do WSA. Na jego wyrok może jeszcze poskarżyć się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Do werdyktu NSA burmistrz będzie mógł pozostać na stanowisku. Jeżeli sądy administracyjne uznają, że Zalewski powinien stracić mandat, w Piasecznie odbędą się przedterminowe wybory.

Józef Zalewski latem przyszłego roku odzyska prawa wyborcze. Jeżeli wybory odbędą się wcześniej, samorządowiec, który od trzynastu lat był członkiem kolejnych zarządów Piaseczna, a od sześciu burmistrzem tej gminy, nie będzie mógł w nich wystartować.

autor informacji: Michał Wojtczuk
źródło informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa

Poprzednie informacje powiązane tematycznie: Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski musi odejść, oraz Piaseczyńscy radni bronią burmistrza.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie