Informacje21 kwietnia 2016, 18:40,

Działania Policji i Straży Granicznej w Piasecznie pod kryptonimem Wschód

19 kwietnia 2016 roku Policjanci z Piaseczna przy udziale Straży Granicznej, dziś w godzinach porannych przeprowadzili działania pod kryptonimem „Wschód”. Głównym celem było zatrzymanie osób nielegalnie przebywających na terenie Polski oraz ujawnienie sprawców dopuszczających się przestępczości związanej z handlem ludźmi. Dzisiejsze poranne działania zostały przygotowane przez policjantów z wydziału prewencji, wydziału kryminalnego i ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Do współpracy poproszono również funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

DZIAŁANIA POLICJI I STRAŻY GRANICZNEJ W PIASECZNIE POD KRYPTONIMEM WSCHÓD

Czynności zostały przeprowadzone w Piasecznie w rejonie skrzyżowania ulicy Jana Pawła II i ulicy Dworcowej. W miejscu, gdzie często gromadzą się obcokrajowcy, oczekujący na ofert pracy oraz osoby mogące przebywać na terenie naszego kraju nielegalnie. Jednym z głównych celów tej akcji było jednak ujawnienie i dotarcie do ofiar handlu ludźmi lub do osób zmuszanych do pracy zarobkowej. Podczas działań kontrolę przeprowadzono wobec 82 osób. Do wyjaśnienia zatrzymano łącznie 12 osób pochodzących z Ukrainy, Mołdawii i Kazachstanu. Policjanci zapowiadają dalsze i systematyczne kontrole tego miejsca.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

---------------------

21 kwietnia 2016 roku Policjanci z Piaseczna przy udziale Straży Granicznej, dziś po raz kolejny w tym tygodniu przeprowadzili działania pod kryptonimem „Wschód”. Głównym celem było zatrzymanie osób nielegalnie przebywających na terenie Polski oraz ujawnienie sprawców dopuszczających się przestępczości związanej z handlem ludźmi. Wobec 5 osób rozpoczęto już procedurę deportacyjną.

DZIAŁANIA POLICJI I STRAŻY GRANICZNEJ W PIASECZNIE POD KRYPTONIMEM WSCHÓD

Kolejny raz w tym tygodniu policjanci z wydziału prewencji wraz z funkcjonariuszami wydziału ruchu drogowego z Piaseczna, przeprowadzili działania pod kryptonimem „Wschód”. Do współpracy poproszono również funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Tak jak poprzednio czynności zostały przeprowadzone w Piasecznie w rejonie skrzyżowania ulicy Jana Pawła II i ulicy Dworcowej. W miejscu, gdzie często gromadzą się obcokrajowcy, oczekujący na oferty pracy oraz osoby mogące przebywać na terenie naszego kraju nielegalnie. Jednym z głównych celów tej akcji było jednak ujawnienie i dotarcie do ofiar handlu ludźmi lub do osób zmuszanych do pracy zarobkowej.

DZIAŁANIA POLICJI I STRAŻY GRANICZNEJ W PIASECZNIE POD KRYPTONIMEM WSCHÓD

Podczas dzisiejszych działań kontrolę przeprowadzono wobec 42 osób. Wobec 5 obywateli Ukrainy została już wszczęta procedura deportacyjna. Policjanci zapowiadają kolejne takie działania.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje21 kwietnia 2016, 19:21,

Rajd rowerowo pieszy Szlakiem Naszej Historii w Magdalence

23 kwietnia 2016 roku o godz. 9.00 rozpocznie się rajd rowerowo-pieszy pt.: Szlakiem Naszej Historii w Magdalence. Do udziału w tej corocznej żywej lekcji historii zapraszamy całe rodziny. Opiekunem Rajdu jest p. Andrzej Hoffman - kontakt: 668 499 774.

RAJD ROWEROWO PIESZY SZLAKIEM NASZEJ HISTORII W MAGDALENCE

Rajd rowerowo pieszy Szlakiem Naszej Historii - list