Informacje15 grudnia 2014, 19:30,

Dystrybucja worków i harmonogramów w gminie Piaseczno

Informujemy, iż od 1 stycznia 2015 roku zmianie ulega sposób dostarczania worków na odpady suche i szkło. Worki te będą rozdawane Państwu w dniu odbioru odpadów segregowanych na zasadzie wymiany za worki napełnione.

Pierwsze worki na wymianę otrzymacie Państwo przy ostatnim odbiorze odpadów segregowanych w grudniu. Jednocześnie informujemy, iż w okresie od marca do listopada Gmina będzie odbierać od Państwa odpady biodegradowalne w nielimitowanej ilość (w ramach wnoszonej opłaty) bezpośrednio sprzed posesji w pojemnikach, kontenerach lub w przeźroczystych lub półprzeźroczystych workach o pojemności nie większej niż 120l dowolnego koloru z wyjątkiem żółtego i zielonego. W przypadku wystawienia odpadów biodegradowanlych w nieprzeźroczystych workach, uprzejmie prosimy o ich opisanie, np: „odpady zielone”. Oznaczenie worków usprawni proces odbioru odpadów oraz zapobiegnie łączeniu z odpadami zmieszanymi.

Harmonogramy odbioru odpadów będą dostarczane Państwu przez Wykonawcę, jak również będą dostępne na stronie internetowej urzędu www.piaseczno.eu w zakładce „Czysta Gmina Piaseczno” oraz w Wydziale Gospodarki Odpadami przy ul. Wojska Polskiego 54 oraz w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5.

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Informacje15 grudnia 2014, 19:57,

Przystanek Zalesie nr 63 - Gazeta Sołecka Zalesie Górne

Przystanek Zalesie to regularnie wydawana gazetka sołecka. Ukazuje się od maja 2008 roku jako miesięcznik w nakładzie papierowym w standardowej ilości 700 szt. Jej podstawowym celem jest informowanie lokalnej społeczności o działaniach podstawowego szczebla samorządu czyli Rady Sołeckiej i inicjatywach społeczno - kulturalnych podejmowanych w Zalesiu Górnym i sąsiednich miejscowościach.

Przystanek Zalesie nr 63 - Gazeta Sołecka Zalesie Górne

Najnowszy numer gazety Przystanek Zalesie: przystanek-zalesie-63.pdf. Zachęcamy mieszkańców, do pobrania gazetki Zalesia i zapoznania się z jej zawartością.