Informacje16 maja, 16:00,

Dyskusyjny Klub Książki w Konstancinie

16 maja 2019 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstancinie, podczas którego będzie rozmowa o książce Ósme życie Nino Haratischwili. Dyskusyjny Klub Książki (DKK) to grupa osób, w różnym wieku, lubiących czytać i spotykających się, aby porozmawiać o przeczytanej książce. Spotkania nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy, kto chce podzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej książki, jest mile widziany. DKK potwierdza tezę, że nie trzeba być krytykiem czy literaturoznawcą, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Spotkania w ramach DKK to okazja do poznania nowych ludzi, a przede wszystkim nowych autorów i książek. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Wstęp wolny. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury ul. Mostowa 15 (Hugonówka), Konstancin-Jeziorna. Serdecznie zapraszamy.

Dyskusyjny Klub Książki w Konstancinie

Informacje11 maja, 11:30,

Flis Festiwal czyli Jarmark Kultury Urzecza

W dniach 11-12 maja 2019 roku w Gassach nad Wisłą odbędzie się VIII Flis Festiwal – Jarmark Kultury Urzecza. Ideą wyjątkowego festiwalu jest odbudowa tożsamości Urzecza oraz popularyzacja kulturowego dziedzictwa regionu.

Flis Festiwal czyli Jarmark Kultury Urzecza

PROGRAM:
Sobota 11.05.2019r.
Ostroga na Wiśle
- 13:30 – uroczyste otwarcie, poświęcenie i parada łodzi Scena „Za Wałem”
- 14:30 – Występy zespołów: Powsinianie, Sołtysi, Łurzycanki, URZECZEni, Kalwarki, Piskorze
- 17:00 – Rodzinny spektakl Żeglarze siedmiu mórz w wykonaniu Teatru Trójkąt
- 18:00 – Koncert zespołu Rokiczanka
- 20:30 – Flislajt z pochodniami nad Wisłą
Sobotnie atrakcje towarzyszące:
- plenerowa wystawa fotografii Jacka Marczewskiego „Powidoki wiślane szypra Kałuży”
- binduga – rekonstrukcja siedliska flisackiego z dymiącymi kociołkami
- warsztaty ginących zawodów, m.in. okrętowy cieśla i żaglomistrz wiślany
- kącik zielarski wraz z warsztatami „Właściwości lecznicze roślin, które rosną wokół nas”
- potrawy regionalne Urzecza
- stoiska twórców ludowych
- warsztaty wycinanki
- spotkanie z twórcami bajek „Szaman z rzeki – opowieści wiślane” Maria Dryhub & Andrzej Stański
- gościnnie: pychówki, baty, galarki, galary, szkuty, dubasy i łodygi
- stoisko promocyjne Gminy Karczew, wystawa pt. „Brzegi Wisły” Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Karczewie
- po stronie Karczewa: wystawa Towarzystwa Przyjaciół Karczewa, prezentacja Stowarzyszenia Eko Patrol Karczew.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Niedziela 12.05.2019r.
Ostroga na Wiśle
8:00 – Msza święta
12:00 Uroczyste wypłynięcie łodzi do Warszawy.