Informacje14 marca 2019, 17:00,

Dyskusyjny Klub Książki w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


14 marca 2019 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstancinie, podczas którego będzie rozmowa o powieści Wiesława Myśliwskiego Ucho igielne - to poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. W powieści Myśliwskiego jak w lustrze odbija się kawał polskiej historii ze wszystkim, co w niej dramatyczne, bolesne, przemilczane i niewypowiedziane. Przede wszystkim jednak jest to rzecz o tym, jak upływający czas odciska piętno na ludzkim doświadczaniu siebie i świata. Piękna, głęboka literatura, w której przenikliwość obserwacji i swoista czułość wobec człowieka splatają się z wymiarem symbolicznym. Wstęp wolny. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury ul. Mostowa 15 (Hugonówka), Konstancin-Jeziorna. Serdecznie zapraszamy.

Dyskusyjny Klub Książki w Konstancinie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Dyskusyjny Klub Książki (DKK) to grupa osób, w różnym wieku, lubiących czytać i spotykających się, aby porozmawiać o przeczytanej książce. Spotkania nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy, kto chce podzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej książki, jest mile widziany. DKK potwierdza tezę, że nie trzeba być krytykiem czy literaturoznawcą, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Spotkania w ramach DKK to okazja do poznania nowych ludzi, a przede wszystkim nowych autorów i książek. Spotkania odbywają się raz w miesiącu.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje16 marca 2019, 09:00,

Wiosenne wietrzenie szafy Józefosław


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

16 marca 2019 roku w godz. 10.00-13.00 zapraszamy mieszkańców Józefosławia i Julianowa na sąsiedzką wymianę ubrań. Przynieść coś swojego i zabierz coś nowego! Zgłoszenia przyjmowane są poprzez kartę zgłoszenia udziału (dostępna w bibliotece lub poniżej), którą należy dostarczyć osobiście lub skanem na adres jozefoslaw@biblioteka-piaseczno.pl. Liczba miejsc ograniczona. Miejsce: filia Biblioteki w Józefosłąwiu, ul. Julianowska 67A. Serdecznie zapraszamy.

Wiosenne wietrzenie szafy Józefosław

Karta zgłoszenia udziału
Regulamin „Wiosenne wietrzenie szafy”

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie