Informacje15 listopada 2018, 17:00,

Dyskusyjny Klub Książki w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


15 listopada 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstancinie, podczas którego będzie rozmowa o książce Tove Janssona - Słoneczne miasto. Wstęp wolny. Miejsce: KDK ul. Mostowa 15 (Hugonówka), Konstancin-Jeziorna. Zapraszamy.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W KONSTANCINIE

O Słonecznym mieście (przeł. Justyna Czechowska) sama Tove pisała tak: „Podróżowałam po Ameryce i pewnego wieczoru trafiłam na Florydzie do miasta, w którym było dość cicho. Rano też było pusto i cicho. Stałam na ocienionym roślinami ganku, po lewej i prawej ciągnął się szpaler identycznych ganków. Cisza była niemal przerażająca. Wtedy zdałam sobie sprawę, że jestem w Słonecznym mieście, mieście dla osób w podeszłym wieku, mieście, w którym słońce świeci przez cały rok, mieście nakierowanym na odpoczynek i święty spokój. Nazwałam je St. Petersburg. I u mnie nie jest ciche, jest tak dzikie i ekscytujące, jak każde inne miejsce na świecie. Starałam się napisać książkę o tym, co to znaczy, gdy człowiek się zestarzeje. I gdy się zakochuje”.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje14 listopada 2018, 17:00,

MÓJ PRZYJACIEL FILM - SPOTKANIE DLA MŁODZIEŻY W PIASECZNIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

14 listopada 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży (w wieku 13+), podczas którego będzie można obejrzeć film pod tytułem „Na wskroś” reż. Luc Picard. Po spotkaniu dyskusja o rozwiązaniach trudnych problemów i o tym czym jest rodzina. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny. Zapisy na warsztaty dzieci (ilość miejsc ograniczona), katarzyna.resiak@kulturalni.pl tel 519 388 690. Zapraszamy.

MÓJ PRZYJACIEL FILM - SPOTKANIE DLA MŁODZIEŻY W PIASECZNIE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

"Mój przyjaciel film", czyli Rodzinny Klub Filmowy to otwarte spotkania filmowe oraz warsztaty artystyczno-psychoedukacyjne dla dzieci, młodzieży i ich rodziców. Celem projektu jest włączenie filmu w wychowanie młodych ludzi, w tym w kształtowanie kompetencji wychowawczych u osób za nich odpowiedzialnych , rodziców i opiekunów. By realizować ten cel stworzyliśmy cykliczne wydarzenie dla dzieci, młodzieży i rodziców, które włączają film w proces kształtowania się, rozumienia emocji i relacji międzyludzkich u młodych ludzi, oraz w ich dialog z opiekunami: comiesięczne spotkania w warszawskich kinach i domach kultury pod hasłem „Rodzinny klub filmowy”. Organizatorzy: Fundacja „Generator”, Centrum Kultury w Piasecznie. Projekt dofinansowywany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie