Informacje25 lipca 2015, 18:00,

Dwa wymiary Gitary - koncert akustyczny Adam Palma i Leszek Cichoński w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


25 lipca 2015 roku o godz. 18.00 zapraszamy na koncert akustyczny w wykonaniu Adama Palma i Leszka Cichońskiego pt.: Dwa wymiary Gitary. Wstęp wolny. Dwóch wybitnych gitarzystów, laureatów Guitar Awards 2014 wystąpi w Tarczynie. Oprócz solowych fragmentów, podczas których Leszek Cichoński zabierze nas w krainę bluesa, zagra akustycznie utwory Hendrixa, Nalepy i kilka swoich autorskich piosenek, a z Adamem Palmą przeniesiemy się do międzywojennego Paryża, countrowego Nashville i funkowo-rockowych lat70-dziesiątych, obaj gitarzyści wystąpią również wspólnie grając standardy bluesowe, jazzowe oraz własne kompozycje.

Dwa wymiary Gitary - koncert akustyczny Adam Palma i Leszek Cichoński w Tarczynie

Adam Palma to ceniony na świecie, poruszający się po wszystkich gatunkach muzyki, wirtuoz gitary akustycznej. Zapraszany przez najwybitniejszych gitarzystów takich jak Tommy Emmanuel czy Al Di Meola do wspólnych koncertów, współpracował również ze śmietanką polskiej sceny muzyki rozrywkowej. Wykładowca gitary na Uniwersytecie w Salford i na warsztatach gitarowych na całym świecie.

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką WąskotorowąLeszek Cichoński - ceniony polski gitarzysta (kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów). Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterey Bay Blues Festival w Californi i Narooma Blues Festival w Australii. Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym przez niego jest „Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowy Rekord Guinnessa, który organizuje co roku 1 maja we Wrocławiu. W 2014 roku zagrało razem 7344 gitarzystów bijąc ponad trzykrotnie amerykański Rekord Guinnessa. Dzielił scenę z najwiekszymi gigantami gitary jak Steve Morse i Steve Vai. Dwa ostatnie albumy Cichońskiego : CD + DVD "Cichoński -The Best of Studio and Live" i autorski "Soba gram" były nominowane do nagrody Fryderyki 2009 i 2012. Jest laureatem nagrody Guitar Awards 2014 „Najlepszy Polski Gitarzysta Bluesowy”. W programie koncertu artysta wykona własne wersje utworów Jimiego Hendrixa , Tadeusza Nalepy a przede wszystkim refleksyjne piosenki z autorskiej płyty "Sobą gram".

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=21&t=11299
Informacje21 lipca 2015, 19:29,

Nie daj się oszukać - sprawdź paragon - akcja Ministerstwa Finansów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Resort finansów wystartował z kolejną kampanią paragonową, która jest skierowana do polskich konsumentów. Tym razem Ministerstwo zachęca do sprawdzania, czy sprzedawcy wydają poprawne dowody sprzedaży. To kolejny pomysł, obok akcji „Weź paragon”, na budowanie świadomości społecznej i promowanie uczciwej konkurencji wśród przedsiębiorców. Począwszy od 2002 roku, w czasie ferii zimowych i wakacji, Ministerstwo Finansów koordynuje kolejne edycje kampanii „Weź paragon”. Na tym jednak działalność edukacyjna wspomnianego resortu się nie kończy. MF postanowiło zachęcić konsumentów do tego, aby zwracali uwagę na wydawane im dowody sprzedaży. Akcja wystartowała pod hasłem „Nie daj się oszukać – sprawdź paragon”.

NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ - SPRAWDŹ PARAGON - AKCJA MINISTERSTWA FINANSÓW

Jakie informacje powinien zawierać paragon fiskalny?
Sprzedawca, który korzysta z kasy rejestrującej, musi poświadczać każdą transakcję na rzecz klienta indywidualnego paragonem fiskalnym. Zgodnie z prawem, nabywca powinien otrzymać dowód sprzedaży w chwili nabycia towaru lub usługi. Ponadto, przepisy jasno określają, jakie informacje muszą się znaleźć na paragonie fiskalnym.
- Są to m.in. centralnie umieszczony napis paragon fiskalny, NIP podatnika, nazwa firmy i jej adres, nazwa towaru lub usługi, cena, numer unikatowy kasy rejestrującej oraz logo fiskalne. Szczegółową listę wymaganych danych można znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Finansów z 14 marca 2013 roku - tłumaczy Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w PiasecznieWydruk z terminala płatniczego to nie paragon fiskalny
Częstą praktyką, szczególnie w okresie wakacji, jest wydawanie konsumentom jedynie potwierdzeń płatności kartą lub tzw. rachunków kelnerskich (w przypadku lokali gastronomicznych). Wydruki te nie mogą jednak w żaden sposób zastąpić paragonu fiskalnego. Dokument tego typu jest m.in. dowodem na to, że przedsiębiorca odprowadza należne podatki i nie należy do „szarej strefy”.
- Jeżeli podatnik, który jest zobowiązany do stosowania kasy rejestrującej, wydaje klientowi indywidualnemu jedynie wydruk z terminala płatniczego lub paragon niefiskalny, mamy do czynienia ze złamaniem przepisów. Zwracanie uwagi na takie sytuacje to nie tylko działanie prospołeczne, ale także dbanie o własne prawa - podkreśla Ciechowicz.

Nie daj się oszukać - sprawdź paragon - akcja Ministerstwa Finansów

Dlaczego warto sprawdzić paragon?
Powodów, dla których warto sprawdzać dowody sprzedaży, jest wiele. Otrzymany dokument ma bowiem znaczenie zarówno z punktu widzenia przedsiębiorcy, jak i nabywcy. Większość klientów zdaje sobie sprawę z tego, że paragon fiskalny umożliwia łatwiejsze skorzystanie z prawa do reklamacji lub zwrotu otrzymanego towaru. Nie każdy pamięta jednak o tym, iż poprawny dowód sprzedaży daje większą gwarancję rzetelności firmy i jakości oferowanych przez nią produktów. Ponadto, konsument, który zwraca uwagę na to, czy otrzymał prawidłowo wystawiony paragon fiskalny, bierze czynny udział w walce z „szarą strefą” i wspiera uczciwych przedsiębiorców. To z kolei ma przełożenie na budowanie silnej gospodarki.
Nie można również zapominać o tym, że już 1 października 2015 roku wystartuje pierwsza edycja loterii paragonowej. W akcji koordynowanej przez Ministerstwo Finansów wyróżniani będą konsumenci, którzy przywiązują wagę do odbierania dowodów sprzedaży.
- Nagrodami w loterii mają być samochody, notebooki i tablety. Będą one rozlosowywane jedynie spośród poprawnych paragonów fiskalnych, które zostały wystawione na kwotę co najmniej 10 zł - wyjaśnia ekspert PCKF.

Adam Wagner Polskie Centrum Kas Fiskalnych Sp. z. o. o.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie