Artykuł partnerski1 marca 2021, 19:17,

Duże skupiska sklepów budowlanych w Warszawie

Duże skupiska sklepów budowlanych w Warszawie

Gdzie jechać, jeśli chcemy znaleźć różne sklepy budowlane w Warszawie, zgromadzone w jednym miejscu? Na mapie stolicy jest kilka punktów, które można nazwać „zagłębiami remontowo-budowlanymi”.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Kompleksy sklepów budowlanych w Warszawie

Aglomeracja Warszawy jest bardzo rozległa, również sklepów budowlanych jest w niej bardzo dużo. Jeśli chcemy trochę się dobrze rozejrzeć zanim dokonamy wyboru materiałów budowlanych lub dekoracji albo armatury, możemy jednak spędzić sporo czasu na dojazdach. Dlatego lepiej jechać tam, gdzie znajdziemy dużo sklepów obok siebie.  Przygotowaliśmy spis trzech miejsc w Warszawie, gdzie znajdziemy szeroki wybór sklepów budowlanych, oferujących artykuły remontowo-budowlane oraz dekoracyjne.

 

Kierunek – sklepy budowlane Warszawa Targówek

Pierwszym miejscem na mapie Warszawy, do którego warto się udać przy planowaniu budowy domu bądź remontu mieszkania to Targówek. Północna dzielnica stolicy na prawym brzegu Wisły jest gęsto obsadzona przeróżnymi sklepami z materiałami budowlanymi. Znajdziemy tu takie duże sklepy jak IKEA (ul. Malborska 51), Castorama (ul. Głębocka 15A), Agata Meble (ul. Toruńska 118) czy OBI (zarówno obok Ikei, jak i przy ul. Radzymińskiej 303). Swoje siedziby mają tu także przedstawiciele sprzedający farby marki Flügger (ul. Malborska 37) czy sklep BODO, który posiada artykuły do łazienek (ul. Malborska 41). Pod adresem Głębocka 13 znajduje się JYSK oraz Black Red White, sklepy które posiadają w ofercie meble oraz artykuły wyposażeniowe. W Centrum Handlowym Atrium Targówek (ul. Głębocka 15) znajdują się sklepy z artykułami dekoracyjnymi jak Home & You, Homla i Pepco. Wszystkie te punkty zgromadzone są tak blisko siebie, że żadnego możemy przemieszczać się między nimi pieszo lub maksymalnie w ciągu 5-7 minut samochodem, jeśli chcemy przedostać się np. z centrum przy Głębockiej do sklepów przy drodze wylotowej na Białystok.

 

Wszystko w jednym budynku? Bartycka24!

Jeśli szukamy miejsca, gdzie w jednym budynku znajduje się wiele pawilonów z szeroko pojętej branży budowlanej, to powinniśmy skierować swoje kroki na ulicę Bartycką 24/26, gdzie w Centrum Wyposażenia Wnętrz na powierzchni 27 000 m2 swoje sklepy i biura ma 150 przedsiębiorstw. Znajdziemy tu firmy, które świadczą usługi budowy nieruchomości “pod klucz” (BISABA, INTERNITY), zajmują się ocieplaniem budynków oraz remontami i renowacjami elewacji (BUZA), instalacjami grzejników (AG GRZEJNIKI DESIGN, NOWY DOM, RUTRA), układami elektrycznymi (UNIMAK), a także usługami glazurniczymi (BRICKS DESIGN, STUDIO AHA), montażem drzwi (m. in. ADERA, AG STYLE czy ALKOR), okien (ECOEXPO, EM-DI), kuchni (E.E.I., MAX WNĘTRZA) oraz parkietów (m. in. APLAUZ, ART-BUD czy S-BODEN). Zlokalizowanych jest tu także ponad 17 firm zajmujących się usługami remontowo - wykończeniowymi. Oprócz lokali stricte usługowych odnajdziemy tu także sklepy budowlane m. in. z artykułami hydraulicznymi (ATUT, MISE), metalowymi (LOFTOWE, WIDICOM), chemią budowlaną (RUKO DESIGN, SAWO-MET), narzędziami i elektronarzędziami (MAKAR) czy oświetleniem (DELTA-DESIGN, LAMP DESIGN). Obok jest sklep budowlany KIM, miejsce z bogatymi tradycjami, znane wśród profesjonalistów oraz osób szukających produktów o podwyższonej jakości, niedostępnych często w marketach budowlanych.

 

A może… Janki?

Centrum Janki to jeden z największych parków handlowych w Polsce. Położony na południowo-zachodniej granicy Warszawy kompleks skupia bardzo dużo sklepów budowlanych, podobnie jak na Targówku. Pod adresem Plac Szwedzki 1 znajduje się sklep IKEA, natomiast w samym Centrum Janki (ul. Plac Szwedzki 3) otwarte są takie sklepy jak Jula (market budowlany), Flügger (farby,) DUKA (artykuły gospodarstwa domowego oraz elementy wyposażenia wnętrz), Home & You (artykuły dekoracyjne), JYSK (supermarket dekoracyjny), TKMaxx (oprócz ubrań dostępne są tu także elementy wyposażenia wnętrz) oraz Komfort (panele, dywany, podłogi drewniane, wykładziny). W odległości kilkuset metrów od centrum znajdują się także sklepy z meblami takie jak: Woodica (ul. Aleja Krakowska 26), Sofa&Friends (ul. Aleja Krakowska 12A) czy Design Concept Warszawa (ul. Aleja Krakowska 6A).

 

Czas to pieniądz! Także w remontach

Jak widać po wymienionych przykładach w Warszawie w Warszawie istnieją całe kompleksy sklepów budowlanych dzięki którym możemy zaoszczędzić sporo czasu zarówno na etapie wstępnego rekonesansu, jak i zakupów. W dużych centrach znajdziemy bogaty, ale też w sporym stopniu powtarzalny zestaw produktów. W tym kontekście sklepy zgromadzone przy ul. Bartyckiej mogą zaoferować nam większą różnorodność i unikalność produktów. Wiele informacji można też znaleźć bez wychodzenia z domu, czytając blogi firm i sklepów budowlanych – np. ten prowadzony przez wspomnianą firmę KIM: https://kim24.pl/pl/blog 

autor/źródło: kim24.pl

Napisz komentarz

Informacje24 lutego 2021, 07:32,

Kalorie w wodzie kokosowej. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w wodzie kokosowej. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność wody kokosowej. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w wodzie kokosowej pochodzą w 15% z białka, 76% z węglowodanów i 9% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Coconut water)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma woda kokosowa lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w wodzie kokosowej, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Woda kokosowa - kalorie i wartości odżywcze

Woda kokosowa zawiera 19 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma kapusta sitowata. Byliśmy zaskoczeni

Na przykład szklanka wody kokosowej (215 g) to około 41 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 2% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera szklanka wody kokosowej (215 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 0.5 szklanki coli, 2 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 6 minut, pływać przez 5 minut lub biegać przez 4 minuty.

Czy woda kokosowa tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Woda kokosowa to produkt o małej ilości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii napojów). Spożywanie wody kokosowej wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród napojów.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w wodzie kokosowej?

Woda kokosowa zawiera 0.72 g białka na 100g.
Szklanka wody kokosowej (215 g) zawiera ok. 1.5 g białka.

Ile węglowodanów jest w wodzie kokosowej?

Woda kokosowa zawiera 3.71 g węglowodanów na 100g.
Szklanka wody kokosowej (215 g) zawiera ok. 8 g węglowodanów.

Ile waży woda kokosowa?

Szklanka wody kokosowej waży ok. 215g.

Ile błonnika jest w wodzie kokosowej?

Woda kokosowa zawiera w sobie 1.1 g błonnika na 100g.
Szklanka wody kokosowej (215 g) zawiera ok. 2.4 g błonnika. Odpowiada to ok. 8% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie