Informacje18 kwietnia 2015, 16:00,

Drużyna tenisistów stołowych UKS Return Piaseczno walczy o awans do I ligi

Tenisiści stołowi UKS Return Piaseczno zakończyli rundę zasadniczą rozgrywek II ligi na trzecim miejscu. Przed nimi faza play-off, w półfinale której zmierzą się z drużyną UKS Victorii Płock. Zwycięzca tego dwumeczu powalczy o wygranie całej ligi, a następnie o awans do I ligi ze zwycięzcą rozgrywek z województwa lubelskiego. W niedawno rozegranym meczu pomiędzy tymi drużynami padł remis 5:5 więc szykuje się wyrównane i emocjonujące spotkanie. Warto wspomnieć, że drużyna UKS Return Piaseczno w decydujących meczach zostanie wzmocniona widowiskowo grającym Chińczykiem, Xu Kaiem.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Kai to zawodnik, który kilkanaście lat temu przyczynił się do zdobycia Drużynowego Mistrzostwa Polski przez drużynę KS Piaseczno. Teraz postara się wesprzeć UKS Return Piaseczno w drodze po upragniony awans. W tak silnym składzie zawodnicy Returnu wydają się być poważnymi kandydatami do osiągnięcia swojego celu i uzyskania promocji do I ligi.

Drużyna tenisistów stołowych UKS Return Piaseczno walczy o awans do I ligi

Pierwszy mecz fazy play-off pomiędzy UK S Return Piaseczno a UKS Victorią Płock odbędzie się w najbliższą sobotę (18.04.2015 r.) przy ul. Sikorskiego 20 (GOSiR Piaseczno) o godzinie 16:00. Zapraszamy do kibicowania! Strona internetowa z tabelą i statystykami indywidualnymi zawodników http://ligi.mzts.pl/liga/1/2/2-liga-mezczyzn/

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=32&t=4962&start=30
Informacje13 kwietnia 2015, 16:21,

Piotr Raczkowski - nowy przewodniczący Rady Oświatowej

Funkcję Przewodniczącego Rady Oświatowej (organu doradczego Rady Miejskiej) objął z dniem 9 kwietnia 2015 r. Przewodniczący Piaseczyńskiego Porozumienia Rad Rodziców - Piotr Raczkowski, z zawodu sędzia.

Piotr Raczkowski - nowy przewodniczący Rady Oświatowej

Wiceprzewodniczącym Rady Oświatowej pozostał przedstawiciel dyrektorów gimnazjów Dariusz Nowak z Gimnazjum nr 1 w Piasecznie, natomiast z ramienia Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno w Radzie działać będzie nowa wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak, odpowiedzialna m.in. za sprawy edukacji w gminie.

Na posiedzeniu w dniu 9 kwietnia 2015 r. Rada pozytywnie zaopiniowała osiem projektów uchwał związanych z piaseczyńską oświatą, m.in. przeznaczenie blisko 1,5 mln zł na doposażenie oraz funkcjonowanie filii Szkoły Podstawowej nr 5, a także odrzucenie skargi grupy rodziców na nieprawidłowości w zakresie bezpieczeństwa oraz na stosowanie przemocy w stosunku do dzieci w Przedszkolu nr 9 w Piasecznie.

Rada Oświatowa jest organem doradczym i konsultacyjnym działającym przy Radzie Miejskiej. W jej skład wchodzą m.in. rodzice, dyrektorzy szkół, nauczyciele i radni. Protokoły z posiedzeń Rady dostępne są na stronie www.bip.piaseczno.eu w dziale „Oświata”.

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Redakcja, 16 lipca 2019