Informacje28 lipca 2016, 12:00,

DRUGI OBIEG wystawa druków ulotnych i publikacji ze zbiorów prof. Aliny Kowalczykowej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Wszystkich, którzy będą w najbliższy czwartek w Konstancinie-Jeziornie serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy opozycyjnych publikacji, zdjęć, gadżetów i druków ulotnych ze zbiorów prof. Aliny Kowalczykowej pt. "DRUGI OBIEG". Wystawa jest okazją do przypomnienia sobie działalności środowisk opozycyjnych w PRL-u, której efektem były pierwsze, częściowo wolne wybory w 1989 r. i upadek reżimu komunistycznego.

DRUGI OBIEG WYSTAWA DRUKÓW ULOTNYCH I PUBLIKACJI ZE ZBIORÓW PROF. ALINY KOWALCZYKOWEJ

Wernisaż wystawy 28 lipca 2016 roku o godz. 12.00. Wystawa potrwa do 25 września 2016 roku od wtorku do niedzieli od 11.00 do 20.00. Wstęp wolny. Miejsce: KDK, Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna.

Wystawa prezentuje działalność środowisk opozycyjnych w PRL-u. Jej celem jest ukazanie ruchu wydawniczego prowadzonego poza oficjalnym obiegiem wydawniczym, a więc nieobjętego cenzurą. Przedział czasowy obejmuje narodziny opozycji w 1976 r., powstanie NSZZ Solidarność, wprowadzenie stanu wojennego, rozmowy opozycji z rządem prowadzone przy okrągłym stole, zakończone pierwszymi częściowo wolnymi wyborami do parlamentu i utworzeniem rządu Tadeusza Mazowieckiego.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje29 lipca 2016, 20:00,

Pizza Driver na Rynku Muzycznym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W ramach Rynku Muzycznego zapraszamy w piątek 29 lipca 2016 roku na koncert zespołu Pizza Driver. Występ na scenie plenerowej na miejskim rynku rozpocznie się o godz. 20.00. Organizatorem tego bezpłatnego wydarzenia jest Centrum Kultury w Piasecznie.

PIZZA DRIVER NA RYNKU MUZYCZNYM

Zespół Pizza Driver składa się z doświadczonych muzyków grających wcześniej w warszawskich zespołach. Gra muzykę lat 80 i 90. Skład: Adam Siemierzewicz - gitara, wokal, Piotr Derwiński - bas, Waldemar Ogrodniczak - bębny, Marcin Młynarczyk - wokal.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie