Informacje15 marca 2007, 00:00,

Drugi etap przebudowy ulic: Piłsudskiego - Prusa - Długa

Drogowcy przystąpili do drugiego etapu przebudowy ciągu ulic: Piłsudskiego - Prusa - Długa w Konstancin Jeziorna. W najbliższym czasie, ze względu na powstające utrudnienia, będzie kompleksowo remontowany odcinek od ul. Kościelnej do ul. Rycerskiej w Skolimowie. Do końca tego roku zaplanowano modernizację całego odcinka arterii, aż po granice gminy na ul. Dworskiej. Za powstające kłopoty komunikacyjne władze miasta z góry przepraszają, bo nie da się przeprowadzić prac bez wytyczenia objazdów.

Drugi etap przebudowy ulic: Piłsudskiego Prusa Długa
kliknij aby powiększyć

- Jest to inwestycja konieczna do wykonania. Po zimie widać, że droga ta jest bliska technicznemu rozpadowi - zauważa burmistrz Marek Skowroński. Modernizacja trzech ulic będzie kosztowała niecałe 16 mln zł, pięć ósmych tej kwoty zapłaci gmina Konstancin-Jeziorna, pozostałą część samorząd powiatu piaseczyńskiego.

źródło informacji i zdjęcie: Gazeta Podwarszawska www.nadwisla.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin Jeziorna

Informacje16 marca 2007, 00:00,

Sesja budżetowa Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

29 marca (czwartek) odbędzie się sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna, na której Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna przedstawi do zatwierdzenia budżet gminy na 2007 rok. W budżecie zaplanowano: dochody na kwotę 85 535 482 zł; wydatki na kwotę 97 134 580 zł; w tym na inwestycje - kwota 39 165 962 zł.

Oprócz tego Rada miejska rozpatrzy uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przedłużenie przez Gminę Konstancin-Jeziorna Porozumienia Międzygminnego z Miastem Stołecznym Warszawa, dotyczącego powierzenia Miastu Stołecznemu Warszawie zadań związanych z lokalnym transportem zbiorowym, a także podejmie decyzję w sprawie ewentualnego rozpoczęcia współpracy miast bliźniaczych z miastem Krzemieniec na Ukrainie.

źródło informacji: www.konstancinjeziorna.pl