Informacje24 marca 2012, 00:00,

Droga Krzyżowa wystąpi Kwintet Dęty FAVORI

Przewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego Maria Mioduszewska, Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek oraz Proboszcz Parafii Św. Anny w Piasecznie ks. Dariusz Gas zapraszają mieszkańców na koncert DROGA KRZYżOWA. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę 25 marca 2012 roku o godz. 19.30 w kościele Św. Anny przy Placu Piłsudskiego 10 w Piasecznie. Podczas koncertu wystąpi klasyczny Kwintet Dęty Favori wraz z solistami.

DROGA KRZYżOWA W WYKONANIU KLASYCZNEGO KWINTETU DęTEGO FAVORI
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje24 marca 2012, 00:00,

Zmiany w systemie ulg od 3 kwietnia 2012 roku

Do którego roku życia dzieci mogą podróżować bezpłatnie komunikacją miejską? Czy to prawda, że 22 września można bezpłatnie korzystać ze środków lokalnego transportu zbiorowego? Jakie dokumenty potwierdzają uprawnienia do ulg? 3 kwietnia 2012 roku zmieni się część przepisów obowiązujących w warszawskiej komunikacji miejskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi regulacjami dotyczącymi uprawnień do ulg oraz poświadczających je dokumentów.

Zmiany w systemie ulg od 3 kwietnia 2012 roku

23 lutego br. zostały uchwalone zmiany wybranych przepisów dotyczących zasad korzystania z komunikacji miejskiej. Najistotniejsze z nich dotyczą uprawnień do ulg oraz dokumentów, na podstawie których można korzystać z ulgowych przejazdów.

Zmiany w ulgach Jedna ze zmian dotyczy bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską przysługujących dzieciom. Od 3 kwietnia br. dzieci będą mogły bezpłatnie podróżować komunikacją miejską od momentu urodzenia do 31 sierpnia w roku kalendarzowym, w którym kończą 7 lat. Zgodnie z obowiązującymi dotychczas przepisami, dzieci mogły korzystać z komunikacji miejskiej bez opłat do końca roku szkolnego, w którym kończyły 7 lat.

Od tego roku z bezpłatnych przejazdów podczas Europejskiego Dnia Bez Samochodu, przypadającego 22 września, będą mogli korzystać wszyscy pasażerowie. Dotychczas 22 września z ulgi korzystali tylko właściciele lub współwłaściciele samochodu osobowego posiadający przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu.

Dokumenty potwierdzające prawo do ulgi Jednocześnie wprowadzono zmiany dotyczące dokumentów potwierdzających prawo do ulgi. Od 3 kwietnia, osoby korzystające z ulgowych przejazdów powinny posiadać podczas podróży następujące dokumenty:
- honorowi dawcy krwi, którzy oddali bezpłatnie: 18 litrów pełnej krwi (mężczyźni), 15 litrów pełniej krwi (kobiety) lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników – nowość – legitymacja o przyznaniu odznaki honorowej Zasłużony Honorowy Dawca Krwi lub odpowiedni wpis w legitymacji Honorowego Dawcy Krwi wraz z dowodem tożsamości
- uczestnicy studiów doktoranckich – ważna legitymacja określona w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia – nowość – 5 października 2011 r. w sprawie studiów doktoranckich oraz stypendiów doktoranckich (Dz.U. z 2011 r. Nr 225, poz. 1351). Legitymacje doktorantów wydane na blankietach według dotychczasowych wzorów zachowują ważność do 30 września 2012 roku.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się Uchwałą nr XXXII/769/2012 Rady m.st. Warszawy z dnia 23 lutego 2012 roku. Szczegóły na stronie internetowej: www.ztm.waw.pl
autor/źródło: Magdalena Potocka - Zespół Prasowy ZTM Warszawa
Tematy: