Informacje29 sierpnia 2013, 00:00,

Dr n. med. Jerzy £ączyński został Honorowym Obywatelem Gminy Piaseczno

Podczas sesji w dniu 28 sierpnia 2013 roku do grona Honorowych Obywateli Gminy Piaseczno dołączył dr n. med. Jerzy £ączyński. Sesja rozpoczęła się od uroczystego odczytania uchwały podjętej przez Radę Miejską, po czym nowy honorowy obywatel otrzymał z rąk Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej pamiątkowy medal oraz dyplom. Nie zabrakło również wpisu w pamiątkowej Księdze Honorowych Obywateli Gminy Piaseczno. Po odznaczeniu, głosem pełnym wzruszenia, Pan Jerzy przytoczył krótką historię funkcjonowania piaseczyńskiej służby zdrowia. Przypomniał również o kilku ważnych momentach, które istotnie wpłynęły na dzisiejszy kształt opieki zdrowotnej na naszym terenie, a które nie udały by się bez jego osobistego zaangażowania i odrobiny szczęścia, które, jak podkreślał, przyda się każdemu menadżerowi.

Dr n. med. Jerzy £ączyński został Honorowym Obywatelem Gminy Piaseczno

Doktor Jerzy £ączyński urodził się 2.VII.1946 roku w Warszawie w rodzinie o tradycjach patriotycznych. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV-go w Warszawie. Studiował na Akademii Medycznej w Warszawie. Po ukończeniu studiów pracował przez 10 lat jako kierownik Ośrodka Zdrowia w powiecie Szczytno, a potem jako kierownik Ośrodka Zdrowia w Sobikowie koło Góry Kalwarii. W stanie wojennym represjonowany za zakładanie Solidarności Rolników Indywidualnych. W 1994 roku w wyniku pierwszego konkursu w historii Piaseczna został dyrektorem Z.O.Z. w Piasecznie. Przeprowadził restrukturyzację objętego zakładu, oddłużył Z.O.Z., doprowadził piaseczyńską placówkę do usamodzielnienia się, co umożliwiło negocjowanie oraz zawieranie kontraktów z Kasą Chorych. Po likwidacji powiatowej części służby zdrowia (szpital, pogotowie, opieka specjalistów) przyczynił się do podpisania umowy ze szpitalem M.S.W.i A. w Warszawie, co w znaczący sposób podniosło poziom opieki zdrowotnej w Piasecznie. Przeprowadzał kapitalne remonty w gminnych przychodniach, wyposażając je w nowoczesny sprzęt, własny transport, oraz wprowadzając w nich kompleksowe rozwiązania informatyczne porządkujące i ułatwiające znacznie sprawniejszą obsługę pacjentów.

Dr n. med. Jerzy £ączyński został Honorowym Obywatelem Gminy Piaseczno

Jerzy £ączyński posiada specjalizację medyczną w zakresie chorób wewnętrznych, medycyny ogólnej oraz doktorat w Zakresie Pulmonologii. Został również uhonorowany przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi. Posiada również Honorową Odznakę ,,Zasłużony Dla Warmii i Mazur’’ jak również ,,Zasłużony Dla Zdrowia i Narodu’’. Środowiska kombatanckie nadały mu odznakę ,,Za Zasługi dla Kombatantów i Więźniów Politycznych R.P.”. Piastował przez trzy kadencje funkcję Radnego Powiatu Piaseczyńskiego. Serdecznie gratulujemy!
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje29 sierpnia 2013, 00:00,

Olga Barej zagra koncert w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na koncert letni, w ramach którego wystąpi Olga Barej. Artystka wystąpi razem z: Tomaszem Betka – piano, oraz z Kubą Porębski - gitara, ukulele. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę 31 sierpnia 2013 roku o godz. 19.00 w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym. Wstęp wolny. Zapraszamy na koncert Olga Barej Akustycznie.

Olga Barej zagra koncert w Konstancinie

Olga Barej finalistka trzeciej edycji programu X Factor, laureatka Szansy na Sukces z zespołem PIN. Ma na swoim muzycznym koncie współpracę z zespołami rockowymi, reggae, etno oraz wykonującymi muzykę soul i gospel. Świadomie porusza się w muzycznych stylach, pozostając wierna lirycznym soulowym balladom i sennej bossa novie. Aksamitna, ciemna barwa głosu Olgi przypomina Duffy. Potrafi głosem stworzyć wyjątkowy, intymny klimat. Nieobce są jej też mocne, rockowe klimaty. Na międzynarodowym festiwalu piosenki „Malwy”

Olga określona została „polską Barbrą Streisand”. Od lat występuje w jazzowych klubach, na koncertach plenerowych oraz na wszelkiego rodzaju imprezach muzycznych, z repertuarem indywidualnie dopasowanym do okoliczności. Obecnie pracuje nad autorskim solowym materiałem. Akustyczny koncert będzie połączeniem soulowych inspiracji i jazzu z popowymi utworami, znanymi z klubów. Olga przy akompaniamencie pianina i gitary zabierze nas w muzyczną podróż pełną znanych nam dźwięków, w niecodziennych aranżacjach. “Warto czekać, warto wierzyć, warto marzyć. W muzyce odnalazłam swoją siłę!”

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna