Informacje24 sierpnia 2007, 00:00,

Dożynki Gminne w Ciszycy - koncert zespołu VOX

Konstanciński Dom Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna zapraszają w najbliższą niedzielę 26 sierpnia 2007 roku, od godziny 12:30 na Dożynki Gminne w Ciszycy. Podczas trwania całej imprezy odbędzie się: prezentacja płodów rolnych, loteria fantowa, przejażdżka koniem, bungy, jadło domowe i wiele innych atrakcji.

Dożynki Gminne Ciszyca - koncert zespołu VOX
kliknij aby powiększyć

Dożynki Gminne Ciszyca - program imprezy:
12:30 - prezentacja wieńców dożynkowych;
13:00 - msza polowa;
14:30 - przemówienia, wręczenie dyplomów;
16:30 - koncert zespołu VOX;
od 18:00 - zabawa taneczna.

Ciszyca to wieś położona w powiecie piaseczyńskim, w gminie Konstancin-Jeziorna. Podczas dożynek we wsi Cieszyca odbędzie się koncert zespołu VOX. Zespół VOX to polska grupa muzyczna założona w 1978 roku. W skład zespołu wchodzi: Witold Paszt, Dariusz Tokarzewski, Jerzy Słota. Na repertuar zespołu VOX składają się ballady, pieśni gospel, standardy jazzowe, utwory pop i funky. Więcej informacji o zespole przeczytacie na ich oficjalnej stronie: www.vox.art.pl Zapraszamy na Dożynki Gminne do Ciszycy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna

Informacje15 sierpnia 2007, 00:00,

Centrum Tożsamości i Kultur Mazowsza w Górze Kalwarii

W jednym z miasteczek Mazowsza powstanie Centrum Tożsamości i Kultur Mazowsza. Samorząd województwa zdecyduje, czy w przyszłym roku zlokalizuje Centrum właśnie w Górze Kalwarii. Radny Sejmiku Mazowieckiego Grzegorz Kostrzewa Zorbas, opisuje Centrum w wywiadzie dla gazety podwarszawskiej Nad Wisłą. Mają powstać ekspozycje przedstawiające dzieje regionu od średniowiecza po lata współczesne z uwzględnieniem wielonarodowości, różnych kultur i religii. Inwestycja będzie sfinansowana z połączonych funduszy Unii Europejskiej i Sejmiku.

Góra Kalwaria i Czersk gościły radnych sejmiku 27 czerwca. Przez kilka godzin uczestników spotkania z naszymi zabytkami zapoznawali: przewodnik terenowy Andrzej Skuciński - reprezentujący lokalną firmę turystyczną Wycieczkowicz, oraz Wojciech Prus Wiśniewski - właściciel prywatnego muzeum na Mariankach.
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria